Jälgi meid

UUDISED

Plastiettevõtjad käisid Saksamaal messil

erakogu
Eesti plastitööstuse liidu juhatuse esi­mehe Ivar Viira sõnul on kaugemal messidel käimise fenomen see, et kokku saavad sama ala inimesed, kellel argielus pole aega ega otsest põhjust kohtuda.
17.–21. oktoobrini toimus Saksamaal Austria ja Šveitsi piiri lähedal asuvas Friedrichshafeni linnas Fakuma plastitööstuse mess. Koos üheksa teise Eesti plasti­ettevõtjaga oli esindatud ka AS Dagöplast Hiiumaalt.
“Fakuma mess on väga erialane, plastide käitlemise ja töötlemise näitus. Ettevõtjad käivad seal uusi ideid saamas, tarnijatega kohtumas ning mõned ka konkreetseid asju ostmas,” rääkis Ivar Viira.
Viira sõnul tuleb selleks, et midagi paremini teha või siis ka täiesti uut valmistada, kursis olla uuemate trendidega. “Ühiselt messil käies saavad lahendatud mitmed spetsiifilised tööalased küsimused ja tihti leitakse ka erialaseid koostöövõimalusi,” sõnas Viira.
Reisi korraldas Tuuru


Ühise messikülastuse korraldas maakondlik arenduskeskus, sihtasutus Tuuru koostöös Eesti plastitööstuste liidu ja Ettevõtluse arendamise sihtasutusega (EAS).
Tuuru ettevõtluskonsultandi Tõnis Laanemäe sõnul valiti messi külastust korraldama Hiiumaa, sest saarel on nii palju plasti­ettevõtteid.
“EAS tellib messikülastuste korraldamist maakondlike arenduskeskuste võrgustikult,” selgitas ta. Eestis saab kümme maakondlikku arenduskeskust võimaluse korraldada teemakohane messikülastus. “Kuna plastitööstus on Hiiumaa jaoks väga oluline valdkond, siis jäigi Fakuma messi külastus meie kanda,” ütles Laanemäe. Ta tõi näite, et maakonnad, kus on palju metsatööstust, saavad korraldada selle­teemalise messi­külastuse.
Fakuma messile registreerumine toimus juba kevadel. Osalejaid oli neljast maa­konnast – Harjumaa, Läänemaa, Pärnumaa ja Hiiumaa – kokku üheksast ettevõttest.
Laanemäe sõnul jäid ette­võtjad messikülastusega väga rahule ning leidsid, et niisuguseid ühiseid ette­võtmisi on oluline korraldada ka tulevikus.
Ta tõdes, et messikülastuse organiseerimine oli üpris keeruline. “Friedrichshafeni linn on väike, aga mess väga osalejaterohke ning enamik majutusasutusi oli näiteks juba veebruaris broneeritud ja ööbimiskoha leidmine raske,” rääkis Laanemäe. Nii juhtus, et meie delegatsioon ööbiski lõpuks hoopis Austrias.
EASi tugi oluline


EAS kattis poole osalejate majutus- ja transpordi­kuludest. Kohapealse transpordi ja messipääsmete eest pidid osalejad ise tasuma.
“EASi toetusest oli väga palju abi, eriti nii kaugel messil käimisel. Pole ju mõtet ka näiteks Soome messile ühiskülastust korraldada, sest sinna saab igaüks ise minna,” sõnas Laanemäe.
Praegu käivad juba läbirääkimised järgmisel aastal Milanos toimuva messi Plast2018 külastuse korraldamiseks. “Kui kõik plaanipäraselt läheb, avaneb kandideerimine messikülastusel osalemiseks juba uue aasta alguses,” ütles Laanemäe.
Fakuma on maailmas üks hinnatumaid plastitööstuse messe, mida korraldatud juba üle 30 aasta. Messil tutvustatakse kõige kaasaegsemaid plastitöötlemise tehnoloogiaid, seadmeid ja materjale. Eesti plastiettevõtjate grupp külastas messi 17.–19. oktoobrini.

Veel lugemist: