Connect with us

Uudised

Nargenfestival sai kutse tagasi

Harda Roosna | Hiiu Leht
Tallinna Kammerorkester, solistid ja dirigent Tõnu Kaljuste said imepärase Pärdi-kontserdi lõpul kohe kutse tulla tagasi, kaasas Tobiase “Joonase lähetamine”.
Erakordse sündmuse, esmakordselt Hiiumaale, Pühalepa kirikusse jõudnud Nargenfestivali esinejaid tänasid lillekimpudega Hiiumaa valla­vanem Reili Rand ja vallavoli­kogu esimees Aivar Viidik. Saamaks sõna, püüdis volikogu esimees kahe- ja poolesajapealise publiku aplausitormi vaigistada, aga see õnnestus alles kolmandal katsel.
“Ülimalt hea meel on, et olete leidnud tee Hiiumaale,” ütles Viidik esinejatele. “Ja minul ja Reilil, ma loodan, et kogu saalitäiel ja kogu Hiiumaa rahval on hea meel teid nii tervitada kui kontserdi lõpul tänada.” Samas, rahva ees, andis Viidik Kaljustele üle kutse tulla Hiiumaale tagasi koos Rudolf Tobiase “Joonase lähetamisega”.
Kingitusega pidas Hiiumaa vald meeles, et Tõnu Kaljuste tähistas äsja, 28. augustil 65. sünnipäeva. Samuti tänati kingituse ja suure aplausiga Nargenfestivali produtsenti Kadri Tikerpuud, n-ö Hiiumaa oma inimest, kel suur osa selles, et üks festivalikontserte saarele jõudis.
Kaljuste palus kontserdi lõpetuseks kuulajail mõelda sellele, et esimest korda peale sõda olid Pühalepa kiriku uksed uuesti lahti 70ndatel ja kuskil 1972 oli kirikus esimene kontsert.
Kontsert “Tabula rasa” algas klaveripalaga “Aliinale” ja Tõnu Kaljuste ettepanekul ka lõppes sellega. Kuulajate meeli haarasid ja muusikalisi kujutluspilte lõid Arvo Pärdi armastatumad kammer- ja orkestriteosed “Fratres”, Cantus Benjamin Britteni mälestuseks, “Trisagion”, “Peegel peeglis” ja “Tabula rasa”.
Solistidena astusid üles Harry Traksmann (viiul), Robert Traksmann (viiul), Leho Karin (tšello) ja Marrit Gerretz-Traksmann (klaver).

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...