Jälgi meid

metsaköök

METSAKÖÖK | Aprikoosi meenutav kevadekuulutaja

Kuldvõti, taevasilm, pääsulill, käolill, kanavarvas või hoopistükkis piimapisar – just nii põnevate hellitusnimedega on rahvasuus osutatud meie niitude heale lapsele nurmenukule!

Nurmenukkudest saab näiteks fritüüri abil maitsva suupiste. | Kaisa Kääramees

Seda korjavad kevadeti paljud, kuid enamasti ei teata, et nurmenukust saab teha palju muudki kui kuuma tervendavat jooki. 

See pehmete kuldkollaste õienupukestega varajane tärkaja pakub unikaalset mesimagusat aroomiteraapiat, kergitades hellalt pinnale kaunimad mälestused lapsepõlvest. Toona sai neid lapseliku õhinaga sületäite viisi koju memmele rõõmuks taritud. Oli ja on ka praegu leebe nurmenukk üks esimesi ravimtaimi, mida lapsed omapäi mekkimas ning noppimas käivad. 

 Rahvapärimuses on nurmenukk ilu ja graatsia sümbol. Tema varre pikkuse järgi on lausa ilma prognoositud. Pikad varred andsid aimu sajurohkest suvest, lühikesed ennustasid aga seejuures põuda! Usuti veel, et nurmenuku kellukakujuliste õienuppude alla poevad vihma eest peitu haldjad. Ööbik lõõritavat aga vaid seal, kus nurmenukk õitseb.

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.