Jälgi meid
Tüür bänner

TOIT

METSAKÖÖK | Aprikoosi meenutav kevadekuulutaja

Kuldvõti, taevasilm, pääsulill, käolill, kanavarvas või hoopistükkis piimapisar – just nii põnevate hellitusnimedega on rahvasuus osutatud meie niitude heale lapsele nurmenukule!

Nurmenukkudest saab näiteks fritüüri abil maitsva suupiste. | Kaisa Kääramees

Seda korjavad kevadeti paljud, kuid enamasti ei teata, et nurmenukust saab teha palju muudki kui kuuma tervendavat jooki. 

See pehmete kuldkollaste õienupukestega varajane tärkaja pakub unikaalset mesimagusat aroomiteraapiat, kergitades hellalt pinnale kaunimad mälestused lapsepõlvest. Toona sai neid lapseliku õhinaga sületäite viisi koju memmele rõõmuks taritud. Oli ja on ka praegu leebe nurmenukk üks esimesi ravimtaimi, mida lapsed omapäi mekkimas ning noppimas käivad. 

 Rahvapärimuses on nurmenukk ilu ja graatsia sümbol. Tema varre pikkuse järgi on lausa ilma prognoositud. Pikad varred andsid aimu sajurohkest suvest, lühikesed ennustasid aga seejuures põuda! Usuti veel, et nurmenuku kellukakujuliste õienuppude alla poevad vihma eest peitu haldjad. Ööbik lõõritavat aga vaid seal, kus nurmenukk õitseb.

Veel lugemist:

LAIAST MAAILMAST

Prantslased on hädas veinitootmisega, sest nii kliima kui ka tarbimisharjumused annavad sellele väärikale traditsioonile valusalt pihta.

UUDISED

Eile pidasid Hiiumaal Laasi jahipiirkonnas jahti kohalikud kütid koos Tartu jahimeestega.

ISETEGEMINE

Vineeri ajalugu Eestis on pikk ja väärikas, oli ju Lutheri tehas omal ajal vineeri tootmises maailmanimi. Hiiumaal väärindatakse vineeri omamoodi – triibuliselt. Triibuvineeri loonud...

UUDISED

Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia pälvis tänavu Alice Mikk, kes kaitses kevadel oma magistritööd TalTech majandusanalüüsi erialal teemal „Tööjõumaksudest kõrvalehoidumist ennustavad tegurid ettevõtte...