Hiiumaa mudeliklubi raketimudelistid on ennast maailmameistritiitliga tõestanud, aga spordiliit nende sõitu MMile ei toeta. Sõiduraha tuleb ise annetajate toel kokku saada.
Hiiumaa Mudeliklubi võistkond on juba kolm kuud maailmameistrivõistlusteks ettevalmistusi teinud, kuid see, kas juulis USAs peetavatele võistlustele ikka õnnestub minna, on veel lahtine.
Hiiumaa Mudeliklubi kavatseb seekordsel MMil osaleda üldarvestuses, varem on suurepäraseid tulemusi näidatud juunioride arvestuses. Andres Laanejõe, kes on tõeline mudelismifanaatik, küsib, kas keegi Hiiumaa jalgpallureist on jõudnud maailma tippu? Ja lisab, et kui spordiklubidest tuleb füüsiliselt hästi arenenud noori, siis mudeliklubi on inseneride kasvulava. Siiski pole Hiiumaa spordiliit seni mudeliklubi toetuseks raha leidnud. Hiiumaa Spordiliidu juhataja Anton Kaljula ütles, et mudeliklubil on aastaid esitamata aruanded äriregistrile ja spordiregistrile ning seepärast ei saa neid ka toetada. Kaljula viitas, et ka Kultuurkapitalil on nõue, et aruanded
peavad olema esitatud, vastasel juhul toetusi ei saa. Andres Laanejõe ütles selgituseks, et mudeliklubi töö jäi mõnevõrra soiku ja aruanded hilinesid neil aastatel, kui ta vähihaigusega maadles.
„Tänu toetajatele on meie unistus täitumas,“ rõõmustas Hiiumaa Mudeliklubi juhatuse liige ja treener Andres Laanejõe. Poolteist nädalat varem oli ta sotsiaalmeediasse postitanud palve, aidata katta klubi osavõtukulusid MMil.
„Tasapisi toetus tuleb ja saime nüüd ära maksta võistlustasud, mis sellise võistluse puhul on üsna suured,“ rääkis Laanejõe Hiiu Lehele summast, mis küündib pea 500 euroni võistleja kohta. Ühe võistleja kogukulu on 3000 eurot, võistlussõidu miinimumeelarve 9060 eurot. Eelmisel nädalal oli vajalikust summast veel 1500 eurot puudu.
Kui suurriigid panevad oma koondises välja 50–60 võistlejat, siis meie mudeliklubi läheb võistlusele kolmeliikmelisena, mis on miinimum. Eestit MMil esindavasse võistkonda kuuluvad Merili Tursk (20), Sten Andri Laanejõe (15) ja Andres (60) ise.
„Muidu oleks pidanud olema veel tiimi mänedžer ja assistent, aga kui ma olen võistleja, siis ma ei pea veel kahte summat maksma,“ selgitas Laanejõe enda rolli kohta.
Ka söögid on kavas ise osta, sest see tuleb natuke odavam kui korraldajatepoolne toitlustus. „Kui raha ei ole, siis hoiad ka toidu pealt kokku,“ nentis Laanejõe.