Jälgi meid

UUDISED

Lambad on siin ja lambad on seal

Kolmapäeval avas ema ja poja, Erika ja Tambet Pedaku tandem Kärdla keskväljaku ääres kahes näitusesaalis kaks näitust, mis mõlemad pühendatud ürgsele kihnu maa­lambale.
Kärdla kultuurikeskuse näituse­ruumis rippuvas „Made in Saaremaas“ on Erika ja Tambet ühendanud Saaremaal Tambeti talus kasvatatud Kihnu maalamba villa ning suurtööstuste bränditooteid märgviltimise tehnikas. Nagu arvata võib, on tööde kontseptuaalseid kihte vähemalt sama palju kui villa­kihte vilditud töödel. Kui oluline on tänasele tarbijale toote päritolu ja kvaliteet? Kas teadvustatakse masstoodangu ja unikaaleseme olemuslikku erinevust? Kui suur peab olema tootesilt tekstiga Made in…, et kõik ausalt ära mahuks? Kusjuures bränditoodete tootesildid on suures osas nähtavale jäetud, et igaüks saaks veenduda riideesemete tegelikus päritolus, mida heaoluriikide tuntud kaubamärgi all turustatakse.
Nelja Nurga Galeriisse üles pandud näitus „Põhjala siid“ on kombinatsioon samade autorite, Erika ja Tambeti, töödest. Mõned valmistatud ühiselt, mõned eraldi. Autorid ise arvavad, et pole patt nimetada põlistõugu Kihnu maalamba villa hellitavalt Põhjala siidiks. Põhjamaade ürglambad on karmides oludes kohanedes saanud endale kahekihilise, pehme alus- ja karmi pealiskihiga kaitsva kasuka, mis on erakordselt hea materjal märg­viltimiseks. On nii naturaalseid toone mustast valgeni kui ka taimedega värvitut. Näiteks „Üks õun päevas“ sai värvitud rabarberil­ehtede ja teise tõmmisega nurmenukust. Tambet jällegi on kasutanud oma töödes laserlõikust.

Veel lugemist:

KUIDAS MA SIIA SATTUSIN?

Kakskümmend aastat tagasi istus värskelt Maaülikooli lõpetanud keskkonnakaitsja Tuuli Tammla Tartus raamatukogus ja lappas maakonnalehti, lootuses tööd leida. „Nii võib rääkida maakonnalehtede tähtsusest,“ naerab...

HOBI

Järgmisel aastal 60. juubelit tähistava Folkboot-tüüpi jahiga on seilanud nii olümpiamedalist kui ka Hiiumaa noored purjetajad, kes eelmisel nädalal läbisid Muhu Väina regati.

HOBI

Esimest korda Muhu Väina regatil võistelnud noorte hiidlaste meeskond folkboodil Tšaika sõitis regati lõpuni ja täitis sellega kuhjaga endale võetud eesmärgi.

UUDISED

Kui paari nädala eest hakkas Hiiumaa sotsiaalmeedias levima üleskutseid kirsse korjama tulla, siis küsiti isekorjatud kilo eest 4 eurot. Mõni aeg hiljem pakkusid kirsiaednikud...