Jälgi meid

UUDISED

KUSEGA AJALOO HEAKS | Liitri kuse eest saab tasuta muuseumipileti

Kauri Kiivramees (vasakul) ja Kadri Kuusk räägivad, et muuseum on kuse kogumise tõsiselt käsile võtnud. | Raul Vinni
Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite kaupa uriini.  

Hiiumaa Muuseumi Pika Maja taga on varjulises kohas ämber, kuhu meesterahvad saavad käia põit tühjendamas. Muuseumi direktor Kauri Kiivramees kinnitas, et kui vaja asjale minna, siis läheb ta õue, mitte tualettruumi. Ikka hea eesmärgi nimel. 

Muuseumi peavarahoidja Kadri Kuusk rääkis, et muuseumi töötajatele ja tuttavatele on jagatud kümneliitriseid ämbreid, et ikka tarviline vedelik kokku koguda. Mõnes kodus olevat ämber juba teisel ringil. 

Veel lugemist:

ARVAMUS

Mais ilmus Müürilehes pikk ja palju tähelepanu köitnud intervjuu Marju Lauristiniga. Sealt jäi kõlama, et emeriitprofessor oli end leidnud auditooriumist koos tudengitega, kel polnud...

GALERIID

23. juunil oli mitmeid jaanitulesid üle Hiiumaal. Allolevas galeriis on mõned jäädvustused Sõrult, Kassarist ja Hellamaalt.

GALERIID

President Alar Karise Võidupüha paraadil Narvas süüdatud võidutuli jõudis Hiiumaale. Tule tõid naiskodukaitsja Anne Kaasik ja kaitseliitlane Rene Heinmets. 

GALERIID

Orjaku sadamas kostitati  laupäeval hiidlasi ja Hiiumaa külalisi kohaliku söögi- ja joogikraamiga ning kohalike väiketootjate laada- ja uudistoodetega. Oma tooteid pakkusid ka külalised mere...