Connect with us

SISUTURUNDUS

Kuidas koguda raha suuremateks eesmärkideks?

Mündid kassasse või hoopis investeeringusse?
Suuremateks eesmärkideks raha kogumine võib nõuda distsipliini, planeerimist ja pikaajalist lähenemist. Siin on mõned näpunäited, kuidas koguda raha suuremate eesmärkide saavutamiseks:

Määrake eesmärk: Selgelt määratletud eesmärk aitab teil motiveerituna püsida. Olgu selleks siis koduost, ettevõtte loomine või pensionipõlveks säästmine, kirjutage üles, milleni soovite jõuda ja millal.

Eelarve koostamine: Luua üksikasjalik eelarve, et saaksite oma sissetulekud ja kulud täpselt teada. Identifitseerige võimalikud kulude vähendamise võimalused ja leidke viise, kuidas säästa rohkem raha.

Vähendage tarbimist: Kriitiliselt hinnake oma ostuharjumusi ja vähendage tarbetuid kulusid. Olge teadlik oma kulutustest ning vältige impulsiivseid oste. Küsige endalt alati enne ostu, kas see on tõesti vajalik.

Säästude automatiseerimine: Seadke automaatne säästude ülekandmine oma palgast või pangakontolt eraldi säästukontole. See aitab teil regulaarselt raha kõrvale panna, ilma et peaksite sellele igakuiselt mõtlema.

Teenige lisaraha: Kaaluge võimalusi lisatulu teenimiseks, näiteks osalise tööajaga töötamist, oma ettevõtte rajamaist või veebipõhiseid projekte. Lisatulu võib aidata teil kiiremini oma säästueesmärke saavutada. Loe lisa siit : 10 nutikat viisi raha teenimiseks.

Investeerige: Kui olete juba mõne säästunumbrini jõudnud, kaaluge nende investeerimist. Investeerimine võib teie raha kasvatada pikaajalises perspektiivis. Olge teadlik riskidest ja uurige erinevaid investeerimisvõimalusi, et leida sobivaimad teie eesmärkide ja riskitaluvuse jaoks.

Investor.ee on Eesti investeerimisportaal, mis pakub teadmisi ja juhiseid investeerimise kohta. Leiate sellel lehel teavet erinevate investeerimisvõimaluste kohta, strateegiatest, riskijuhtimisest ja muust investeerimisega seotud sisust.

Raha.ee on samuti Eesti rahaline portaal, mis pakub laia valikut teavet ja nõuandeid rahaasjade korraldamiseks. Raha.ee võimaldab teil õppida rahalist planeerimist.

Ettevõtaja infovärav Aktiva.ee

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...