Connect with us

Uudised

Kodulähedane keemiaravi jõudis Hiiumaale

Regionaalhaigla alustas juulis Hiiumaal onkoloogilise keemia­raviga, 14. juulil said esimesed hiidlased Hiiumaa haiglas keemiaravi protseduurid.
“Esimesed kaks patsienti talusid ravi hästi ning olid väga rahul, et saavad vajalikud keemiaraviprotseduurid nüüdsest Hiiumaal ning ei pea selleks iga kord mandrile sõitma,” rõõmustas haigla juhatuse liige Riina Tamm.
“Soov muuta hiidlastele vähiravi hõlpsamini kättesaadavaks on meil olnud kaua ja alates sellest suvest muutubki see teenus paremaks ning mugavamaks,” sõnas Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Helis Pokker.
Kärdlas asuvas haiglas teevad keemiaraviprotseduure haigla õed, kes said eelneva väljaõppe ja koolituse Regionaal­haigla keemiaravikeskuses ning saavad vajaduse korral Regionaalhaigla ravimeeskonnaga konsulteerida.
“Tõsi, pealinnas oma raviarsti juures peavad patsiendid ikka aeg-ajalt käima, kuid mitte enam nii tihti kui varem, sest kontaktis saab olla kaugvastuvõtu, näiteks videokõne teel,” lisas Pokker.
Regionaalhaigla kogemus vähiravi pakkumisel väljaspool Mustamäe meditsiinilinnakut ulatub 2014. aasta oktoobrisse, mil koostöös Pärnu kolleegidega alustati keemiaraviga Pärnu haiglas. Kuna Hiiumaal on patsiente tunduvalt vähem ning nad saavad väga erinevat ravi, siis Kärdlasse ravimite lahustus­keskust ei ehitatud nii nagu Pärnusse, vaid Regionaal­haigla onkoloogide ja haigla apteegiga koostöös valiti välja ravimid, mida on võimalik Hiiumaale transportida ning seal kasutada.

Toimetaja HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...