Jälgi meid

Kiri saarelt

KIRI RUHNUST | Hei, Hiidlane!

Kuidas üleaedsetel läheb? Meil siin juhtus nii, et talvitusime ja siis saabus suvi. Nüüd kõik kaaluvad, kas osta puhkusetuusik Egiptusesse või Türki, saaks natuke pehmemasse kliimasse, siin nii palav. Kaevud tühjaks joodud, poest ei hakka rääkimagi. Liivarannad ka inimtühjad – midagi ei pakuta ega müüda. Vaikus ajab kõrvad lukku, ainult lainekohin.

Üks huvitav uudis ka, hetkel on meil algamas uus projekt Runska ehk Ruhnu keele päästeoperatsioon. Keelt oskab tänapäeval vaid käputäis vanemaid kõnelejaid, seega peame ruttu tegutsema. Vaatasime, et kõigil naabritel on oma keel, mida siis meie ka selle riigikeelega siin jandime, kui kogu Eesti meist niiviisi aru võib veel saada, eksootika puudub. 

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.