Jälgi meid

Uudised

KAUA OODATUD | Hiiumaa sai esimese Coop Loto autovõitja

Seitse aastat ja 62 loositud autot üle Eesti läks aega enne, kui Hiiumaa sai endale esimese Coop Loto autovõitja. Neljapäeval sai valge Toyota võtmed kätte Anu Pielberg. 

Autovõit ei tule kellelgi igapäevase uudisena ja ei tulnud ka ettevõtjale ja Hiiumaa volikogu esimehele Anu Pielbergile. Naistepäeval kaupluses lilli ostes sai ta kõne, kus teatati võidust, mille ta oli teeninud ostude pealt kogutud boonuse eest saadud lotopiletitega. 

Kuna Hiiumaa Tarbijate Ühistu on ka Pielbergi transpordiettevõtte Hiiu Autotrans klient, käisid peast muremõtted läbi. “Arvasin, et nüüd on midagi juhtunud – kas autoga või juhiga,“ meenutas ta eelmist reedet, kui rõõmusõnumi sai. 

Auto anti võitjale kätte Tormi Konsumi ees, mis ka tema kodupood olnud nii kaua, kui pood on tegutsenud. Tarbijate Ühistu on talle ühistu liikmena alati südamelähedane olnud. Pealegi oli ühistu Hiiu Autotransi esimene klient 25 aastat tagasi. 

Coop Eesti Keskühistu kommunikatsioonijuht Martin Miido rääkis, et võidetud auto väärtuseks on pea 43 000 eurot ning ainsa kohustusena peab võitja aasta aega hoidma autol Coop Loto reklaamkleepse. 

Võitjale autovõtme üle andnud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juht Kaja Antons ütles, et autovõitu oli Hiiumaale kaua oodatud. “Emmastes üks mees ütles, et tema usub juba, kuidas hiidlased on Coop Loto autoloosist välja arvatud,“ rääkis Antons eelmisel nädalal peetud ühistu koosolekutel kuuldust. “Järgmine päev loositi auto Hiiumaale.“

Martin Miido sõnul toetab seni loositud autode asukohapõhine jaotus ikkagi rahvastiku paiknemist. “Harjumaa, Tartumaa, Järvamaa,“ loetles ta piirkondi, kuhu autosid on rohkem jagunud. Samas tõi ta näiteks, et pisikeses Abja-Paluoja linnas Viljandimaal võideti ühel aastal koguni kaks autot. 

Selles osas, et autovõitjad on olnud ka suuremad ostjad, Miido sõnul mingit seaduspärasust pole ja õnn ongi pime. Ta rääkis juhtumist, kus inimene oli ostutsekilt vaadanud, et lotopileti saamiseks on veel mõned eurod minna ning läks poodi tagasi ja ostis midagi lisaks. Üsna pea võitis auto. 

Anu Pielberg pole enda sõnul kunagi lotoga midagi suurt võitnud. Vahel on ta küll lotopileteid ostnud, kuid sealt pole isegi piletiraha tagasi teeninud. 

Uus sõiduriist läheb tema sõnul pere käsutusse ja seisma ei jää. Transpordiettevõtjast võiks arvata, et autodest puudust pole, kuid Pielbergi sõnul oli tal seni endal vaid üks auto – valge Volga. 

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.