Connect with us

Uudised

Kalana sadama valmimine hõigati maha Rootsi meremessil

Foto: erakogu. Kai Kallas, SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Liina Härm ja Kalevi Westersund kutsuvad kõiki Hiiumaale.
Hiiumaa sadamad on sellest aastast saadaval rootslaste sadamate broneerimissüsteemis ning tänu eelmisel aastal valminud Kalana jahi­sadamale on oodata Rootsi mereturiste Hiiumaale rohkem kui seni.

SA Hiiumaa Sadamad juhatuse esimees Kai Kallas ütles, et eelmisel nädalal toimunud Stockholmi messil tutvustati teiste seas ka Hiiumaa sadamaid. Kalana jahisadama avamine hõigati maha ka messi suurelt lavalt, kui tutvustati Eesti väikesadamaid.
Rootslaste osakaal ei ole Hiiumaa sadamate külastuses võrreldes soomlastega seni olnud väga suur. Eelmisel aastal oli soomlaste 300 aluse kõrval Rootsist tulijaid vaid 35. Kai Kallas on veendunud, et sel aastal pilt muutub kõvasti.
„Rootsi poolt tulles on Kalana esimene jahisadam, kuhu pärast pikka meresõitu puhkama jääda või tormivarju tulla,“ selgitas Kallas. Hiiumaa sadamad on tema sõnul sellest hooajast üleval ka rootslastele tuttavas kaikoha broneerimise süsteemis Dockspot, mis teeb nende jaoks reisimise mugavamaks ning annab sadamale omamoodi kvaliteedimärgi. Ühe suure plussi annab Kalana sadamale ka sinna sel aastal valmiv tankla. „See loob täiesti uue võimaluse mootorpaatidega meresõitjatele, kes peavad väga täpselt vahemaid arvestama, et kütust jätkuks ja merehätta ei satuks,“ selgitas Kallas.
Väga mitmed Rootsis Hiiumaa inimestega juttu puhunud külalised on juba varem Hiiumaal või Eestis käinud ja seega siinsete oludega tuttavad. Kallase sõnul on Hiiumaa jäänud Rootsi meresõitjale meelde turvalise, kaasaegse ja sõbraliku paigana, kuhu tahetakse tagasi tulla.
Hiiumaa Sadamad on sel aastal osalenud juba kolmel suurel välismessil: jaanuaris oldi nädal aega Düsseldorfis Euroopa suurimal meremessil, veebruaris Helsingis. Euroopa Liidu rahastusega Eesti-Läti ühisprojekt East Baltic Coast on lisaks messidel käimisele andnud Kallase sõnul tuge ka Sõru ja Kalana sadama ehitustöödele.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Uudised

Hiljuti Transpordiameti poolt välja antud pressiteatest lähtub, nagu oleks Kõpu tuletorni külastatavus aastaga kukkunud 7000 inimese võrra. Peale Hiiu Lehe eelmise nädala artiklit selgus,...