Connect with us

Pääste

Kadunuks jäänud Muhumaa meest otsitakse Hiiumaa laidudelt

erakogu
MIHKEL JÜRISSON
Muhumaal teadmata kadunuks jäänud Veiko Kallas võis püüda jõuda Hiiumaale, mehe otsijad paluvad merejäält leitud ATV jälgede omaniku tuvastamiseks hiidlaste abi.
Aare Rüütel sihtasutuse Kadunud Operatiivsest Otsingu­grupist (OPEROG) rääkis Hiiu Lehele, et Hiiumaal Sarve poolsaare ja Kaevatsi laiu vahelisel merejääl leidis Hiiumaal elav mees ATV jäljed, mis ei kuulu Sarve poolsaare elanike ATVdele. Nüüd otsitakse nende jälgede omanikku lootuses, et ATV rattamustri järgi õnnestub tuvastada, kes seal sõitis.
Rüütel palus kõigil, kes on käinud jaanuaris-veebruaris Hiiumaal Sarve poolsaare ja Kaevatsi laiu piirkonnas
ATVga sõitmas, temaga ühendust võtta. Samuti küsida oma tuttavatelt, kes ehk võisid käia Sarve piirkonnas sõitmas ning samuti Muhumaalt Tammiski neeme tipu kõrvalt suunaga Ahelaiu poole või vastupidi.
“Meil on väga oluline edasise otsinguplaani jaoks saada selgeks, kelle sõiduvahendi jälg on Sarve poolsaare juures merejäält leitud,” selgitas Rüütel. Samuti võiks teada anda, kui 11. veebruari paiku nähti kusagil Hiiumaal ATVga sõitvat meest.
Ühendust Aare Rüüteliga saab ööpäevaringselt telefonil 661 6776.
Otsitakse meest ja ATVd
11. veebruari õhtul jäi Muhumaal koos ATVga teadmata kadunuks Veiko Kallas (fotol). Rüütel, kes juhib mehe otsinguid, rääkis, et Veiko olevat lähedastele öelnud, et tahaks kunagi ATVga üle jää Hiiumaal ära käia. Tol õhtul sadas märga lund, oli pime ja nähtavus halb, seepärast kaheldakse, kas Veiko sellise riskantse teekonna ikka ette võttis. Kui aga võttis, siis kas ta jõudis Hiiumaale.
2. märtsil otsis 30 vabatahtlikku Veikot juba teist korda. Veikot või märke temast otsiti maismaalt, otsinguid toetas õhust Oleg Sõnajalg helikopteril. Maismaalt otsides midagi ei leitud, aga õhust avastati Muhumaal asuva Tammiski neeme otsast Ahelaiu põhjasuunas jääl arvatava sõiduvahendi jälg. Selle algust ja lõppu avavee tõttu ei õnnestunud tuvastada.
Muhu merepääste seltsi liige Mihkel Jürisson jäädvustas jäljed kopteri pardalt tehtud fotole. Jürisson täpsustas, et jälgede asukohaks on Muhu põhjarannik Tammiski nukast 550 meetrit lääne pool ning jääpealseid radasid oli kaks. Üks rada kulges kaldajoonega paralleelselt, pikemad jäljed viivad aga Muhust Ahelaiu suunas.
“Kuigi vahepeal läks sulaks ja vesi valgus jälgedele peale, võib olla tegemist ATV rajaga, sest kohati eristuvad rattavagusid meenutavad jooned üsna selgelt,” lisas Jürisson.
Otsingud pooleli
Tugevnenud tuule tõttu ei saanud otsijad drooni abiga jälge lähemalt vaadelda, seda loodeti teha järgmisel päeval, 3. märtsi hommikul. Pühapäeval tuli lumetorm ja nii jätkati otsinguid esmaspäeval.
4. märtsil uuriti merd OÜ Mere­mõõdukeskus laeva sonariga piirkonnas, kus 2. märtsil jäljed avastati. Loodeti leida või välistada ATVle sarnaneva objekti olemasolu vee all.
Uurida jõuti osa Tammiski neeme-Seanina-Ahelaiu piirkonnast sel määral, kui ilm ja jääolud lubasid. Rüütel ütles, et läbi otsida suudeti üsna väike ruuduke ja seal midagi ei leitud. Selleks, et edasisi uuringuid täpsemalt planeerida, olekski vaja teada, kellele kuuluvad ATV jäljed Sarve poolsaare ja Kaevatsi laiu piirkonnas.
Rüütel ütles, et otsinguid merel jätkatakse vastavalt ilma- ja jääoludele ning sellele, kuidas võimaldab allveetööde tehnikat omavate ettevõtjate tööaeg.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...