Connect with us

Juhtkiri

JUHTKIRI | Mäletamisega kurjuse vastu

Eile Lehtma sadamas vilu tuule käes veiklevaid küünlaleeke vaadates tajusin, et seda õudust ei ole võimalik lõpuni mõista. Samamoodi nagu sõda või ükskõik millist emotsiooni, kui seda pole ise kogenud. 

Meenus, kuidas 1991. aastal, kui nõukogude armee tankid Tallinna peale sõitsid, mu vanaema teleka ees nutta tihkus ja läbi pisarate ütles: „See juhtub jälle!“. 

Vanaema emotsioon oli mõistetav, sest oli Siberisse viidud 11aastase tüdrukuna nii, et Venemaa mulda pidi ta jätma oma ema ning ühte kahest vennast, kel õnnestus läände põgeneda, ei näinud ta enam kunagi. 

Õnneks läks 1991. aastal kõik hästi ja vanaema sai kogu oma ülejäänud elu pühendada represseeritute-saatusekaaslaste nimekirjade kokkupanemisele ja jäädvustamisele. Ikka selleks, et ei unustataks. 

Mitteunustamine ongi meie kõige tähtsam ülesanne. See on eriti tähtis tänapäeval, kus maailma mõistes meie lävepaku taga juhtub täna see, mida tehti eestlastega 75 ja rohkemgi aastat tagasi. 

Hoides üleval mälestust, hoiame me üleval teadmist, kui hea on vabadus ning tuleb teha kõik, et keegi seda meilt ei võtaks. 

 

Veel lugemist:

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...

Uudised

Möödunud laupäevast alates tegutseb Kärdlas mittetulunduslik ühendus, millele asutajad andsid nimeks Kärdla Linna Selts. Tegu on seltsiga, mille liikmed toetuvad omaalgatusele ja seavad eesmärgiks...