Connect with us

Uudised

Hiiumaa turismimagnetid lähevad sel aastal remonti

Foto: HendrixEesti. Tahkuna tuletorn.
Tahkuna ja Ristna tuletornid pole sel aastal avatud tervet hooaega, sest navigatsioonimärkidega töötavate tornide laternaruumid vajavad kapitaalremonti.

Tornide külastamise tippkuud on juuli ja august, mistõttu on vallavalitsuse arvates hooaja alguse- ja lõpukuudel paras aeg keerukat remonti teha.
Ristna torn läheb töösse mais ja avatakse juulis ning Tahkuna torni remonti alustatakse septembris. Ristnas parandatakse ära ka halvas korras olev rõdupiire. „Kuna tööd tähendavad laterna­ruumi torni jalamilt lahti monteerimist, üles tõstmist, puhastamist, värvimist, akende ja tihendite vahetust jne, siis tuleb seda teha soojal, kuival, vihma- ja tuule­vaiksel ajal,“ selgitas Kõrgessaare osavalla vanem Niels-Peter Rattiste.
Ta tõi välja statistika, et mais-juunis külastab tuletorne vähem kui 20% kogu aasta jooksul tornides käivatest inimestest. Septembriski käib tornides kaks korda rohkem inimesi kui maikuus. Tornide külastamiseks mõeldud ja juba ka välja reklaamitud ühis­pileteid Rattiste sõnul sel ajal lihtsalt ei müüda. Info, et hooaeg on seekord selline, edastatakse tema sõnul turismiga seotud kanalitesse.
Hiiumaa turismiklastri juhi Kristel Üksvärava sõnul tuleb olukorraga leppida ja loota, et tööd saab graafikus tehtud.
Niels-Peter Rattiste selgitusel tuleb tuletorne uuendada 10–15 aasta tagant. Järgmiseks võiks osavalla vanema sõnul paari aasta vaates minna remonti Hiiumaa enimkülastatav tuletorn Kõpu, mille uuendamine võtab veelgi kauem aega. Kristel Üksvärav loodab, et tornide uuendamine annab külastatavusele aga hoogu juurde.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...

Kultuur

Kärdla keskväljaku kahes näituseruumis on septembri lõpuni avatud Rahvusvahelise Kunsti Laboratooriumi nime alla koonduva professionaalsete kunstnike rühmituse näitus. Kalli Sein