Jälgi meid

Uudised

GALERII | Kõpu suvepoe pöörane plaan sai teoks

Luud ukse eest ära ja pood ongi lahti – Kõpu suvepoe avasid müüjad Asta Šukis (vasakul) ja Kaja Ojala. | Harda Roosna

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on Külamäel rahvamajas iga päev avatud Kõpu suvepood. 

Kõpu suvepoe avamisel traditsioonilist linti ei lõigatud. Nagu külakohas ikka, oli Reigi küüduvärvides ukse ees lindi asemel luud, mille müüja Asta Šukis kõrvale tõstis ja pood oligi avatud.

 

Jäätisega pood avatuks

Oma tervituskõnes ütles Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons, et ta on väga õnnelik väikeste külapoodide üle, mida kogukonna toel on avatud.

Kalana küla elanik Kätlin Kiisk ostis maasikaid, hapukoort ja kohupiima ning ütles, et suvepood on väga vajalik ja hea asi. Ta tsiteeris Kõpu küla elanikku Liisa Otsakut, kes oli talle öelnud, et enam ei ole seda hirmu – käisid pika poereisi ära ja miski ununes ostmata.

Veel lugemist:

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.

Loodus

Hiiumaa saab laias laastus tõmmata kaheks: valge lääs ja punane ida. Juttu ei tule aga muidugi mitte kommunistidest ega muust säärasest, vaid tolmpeadest.