Connect with us

Uudised

Dr Paesüld ja Dr Prigoda loobuvad praksisest

Meeli Paesüld.

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023.
Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette teatada ja haigekassal ehk tervisekassal on nüüd pool aastat aega uute perearstide leidmiseks. Samuti on kahe kauaaegse ja armastatud arsti patsientidel aega harjuda mõttega uuest perearstist. Doktor Lia Prigoda nimistus on 1743 ja dr Meeli Paesülla nimistus 2145 inimest.
Tervisekassa pressiesindaja Sander Rajamäe ütles, et avaliku perearstikonkursi kuulutavad nad mõlemale vabanevale nimistule välja järgmise aasta jaanuaris.
Küsimusele, kas üldteada perearsti­nappuses on üldse lootust, et Hiiumaale uued perearstid leitakse, vastas Rajamäe, et teadaolevalt on praegu kaks potentsiaalset kandidaati, kes on huvitatud Hiiumaale nimistu võtmisest.
Vald on juba suhelnud haigekassa ja terviseametiga ning mullu algatas saarel tööd alustava perearsti toetuse maksmise. Ühekordse toetuse summa on 25 000 eurot ja toetuse saanud perearst peab saarel patsiente teenindama vähemalt viis aastat. Esimesena sai toetuse tänavu juunis Käinas tööle asunud perearst doktor Helve Kansi.

Veel lugemist:

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...