Jälgi meid

Arvamus

ARVAMUS | Euroopas peab Eesti seisma sirge seljaga

Eesti saadikud peavad Euroopas seisma sirge seljaga eestimaalaste sh hiidlaste huvide eest. Järgmisel perioodil on äärmiselt oluline seista selle eest, et kõik liikmesriigid saaksid energeetiliselt sõltumatuks ja seeläbi saavutaks energeetilise sõltumatuse ka Euroopa Liit. Energeetiline sõltumatus tähendab, et tuleb toota kütuseid, elektrit ja toitaineid piisavalt, et katta siseriiklikud vajadused ning jääks üle ka ekspordiks.

Just eksport on see, mis suurendab rahvuslikku rikkust. Keskerakond seisab selle eest, et nii Euroopa struktuurifondide toetused kui ka riiklikud meetmed jõuaksid pealinnast kaugemale piirkondadesse ning soovime, et omavalitsustel tekiks võimalus toetuse taotlemiseks otse ilma riikliku sekkumiseta. Loomulikult peavad ka omavalitsused, eriti saared mõtlema, kuidas tulla toime kui ühendused mandriga pikemaks ajaks katkevad.

Veel lugemist:

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.

Loodus

Hiiumaa saab laias laastus tõmmata kaheks: valge lääs ja punane ida. Juttu ei tule aga muidugi mitte kommunistidest ega muust säärasest, vaid tolmpeadest.