Jälgi meid

ARVAMUS

ARVAMUS | Ääremaastumine on mõtteviis

Ajendas kirjutama ühe Hiiumaa saadiku kommentaar teemal Hiiumaa ääremaastumine ja kohalike poliitikute suhtumine suurtesse teemadesse, et parem olla vait, kes meid ikka kuulab. Selline mentaliteet ei puuduta ainult Hiiumaad, vaid laiemalt kogu Eestit. 

Meile on väiksest peale rõhutatult sisendatud, et me oleme läbi aastasadade olnud orjarahvas, aga alles viimased paarkümmend aastat on sinna kõrvale kerkinud ka jõuliselt ajaloo teine külg. Et me oleme olnud ka viikingirahvas, oluline rahvusvaheline kaubandussõlm, pea igas sadamas on olnud hiidlane, kes mingi hetk tuleb tagasi nii teenitud raha kui ka teadmiste ja kasvanud eneseusuga. Hiiumaalt ja Eestimaalt on pärit mitmeid oma aja helgemaid päid, mis jällegi numbriliselt võib olla väike arv, aga suhtarvuna rahvastikku kindlasti maailmas esirinnas. Ei oska seostada ainult ühe konkreetse teguriga, aga millegipärast on just viimase paarikümne aastaga ka meie noored hakanud julgemalt avastama maailma, loonud maailma muutvaid ettevõtteid ja võtnud ennast kui võrdset globaalses mastaabis oma valdkonna tippudega.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!