Connect with us

Uudised

Douglas Wellsi tervitus Washingtonist

Erakogu
USAst Washingtonist tuli hiidlastele tervitus “kõige fantastilisemalt usa-hiidlaselt” Douglas Wellsilt.
Wells teatas, et USA Eesti saatkonna töötaja Laine Lembavere oli eelmisel nädalal seal ning tõi talle pudeli Vana Tallinnat ja paar raamatut: tänavuse Hiiumaa turismi­kataloogi ja Hiidlaste koostöökogu “Iidlaste moodi Hiiumaa” (pildil).
“Nii ilusad fotod ja kui ma nägin inimesi keda ma tunnen, tõi see lausa mulle pisara silma. Kõik on [Hiiumaal] nüüd nii ilus, korras ja puhas, kindlasti on sildid, prügikastid ja WC-d nüüd igal pool! 🙂 Aga pean tunnistama, et mul on natuke nostalgia ka, need vanad head ajad on ikka meeles ka 20 aasta pärast!” kirjutas Wells, kes iseseisvusaja algul oli saarel turismiettevõtluse nõustajaks.
Wells rääkis, et Lembavere teab Hiiumaad ajast kui USA saatkond toetas siinse haigla kirurgiosakonna ehitamist, Wells omakorda teab teda sellest ajast kui ta USA Rahukorpuse vabatahtlikuna Hiiumaal teenis ning Lembavere juhatas Rahukorpuse Eesti bürood.
Wells, kes koos perega elab praegu Washingtonis ja töötab riiklikus välisteenistuse instituudis IT-turvalisuse  juhendajana, rääkis, et osales nädala algul Washingtoni messikeskuses infotehnoloogia messil.
Messimelus meenus Wellsi­le, kuidas ta kunagi käis turismi­messidel koos Hiiumaa I-punkti meeskonnaga: “Mõtlen teie peale ja Hiiumaa peale palju ja infomessil mulle tuli nii palju häid mälestusi.”
20 aastat Tuletorni ringi
Tänavu möödub 20 aastat sellest kui Wellsi algatusel märgiti maha Hiiumaa esimene turismimarsruut ja ilmus seda tutvustav trükis “Tuletorni ring”.
Wells teenis USA Rahukorpuse vabatahtlikuna Eestis aastatel 1992–1996, mil meie riik oli hiljuti vabanenud Nõukogude okupatsioonist. Hiiumaal oli ta turismiinfopunkti ehk I-punkti avaja, giid, saare tutvustaja, reklaamija ja turismi edendaja, aga ka lektor ja inglise keele õpetaja. Ta koostas esimesed Hiiumaa turismiinfo internetileheküljed ja aitas ehitada Hiiumaa infoserverit.
Tema korraldas kampaania “Hiiumaa rannad puhtaks”, paigaldas randadesse prügikaste, sadamatesse ja lennuvälja juurde sildid tekstiga “Tere tulemast Hiiumaale!/Welcome to Hiiumaa!”
Suurimat furoori põhjustasid kaks Douglase saavutust: see kui tema laul “Kas sa räägid inglise keelt?” püsis 1994. aastal 12 nädalat Eesti raadiote edetabelis ja sai Kuldlaulu tiitli ning see, kui samal aastal otsis üles sõja ajal maasse peidetud Emmaste kiriku kella. Eesti tollane president Lennart Meri tänas teda isiklikult selle eest.
Pärast Eestist lahkumist kirjutas Wells oma saareelu kogemusest raamatu, mis eestikeelsena ilmus 2003. aastal pealkirja all “Jänki seiklused Hiiumaal”.
Kui Wells viimati 2008. aastal Hiiumaal käis, filmis ETV temast saate “Jänki jälgedes Hiiumaal”.
Tänutäheks tehtu eest on internetis siiani üleval lahkumis­kingitus Douglasele “kõige fantastilisemale usa-hiidlasele” – veebileht aadressil www.hiiumaa.ee/douglas/

Veel lugemist:

Persoon

Kärdla linna haljastuse eest hoolitsevad Mai Sinilaid ja Sirje Voitka lähevad lausa hoogu, kui hakata arutama teemal, mis teeb Kärdlast Kärdla või milline on...

Fotogalerii

Hiiumaa motoklubi Insula Deserta tegi laupäeval reisi Heltermaale, kus kasiti Ranna-Ellaks kutsutavat kuju. Lisaks külastasid motomehed üheskoos ka Hiiumaa maakauplusi. Fotod Eike Meresmaa

Arvamus

Kui President Alar Karis 11. oktoobril 2021. aastal ametisse astus, ütles ta oma kõnes: „Minu üheks ideaaliks on tark rahvas.“ Seda kuuldes tundsin, et...

Ahto ilmajutud

Järgnevatel päevadel sademeid oodata ei ole. Ööd on jahedad, kuid päevad päikese kaasabil soojemad.   Reedel (03.05) on nõrgenev kõrgrõhkkond Eesti kohal ja selle...