Connect with us

Uudised

Politseinikud hakkavad Kärdlas ringi sõitma tõuksiga

Kärdla politseijaoskond
Kärdla politseijaoskond teatas, et sai endale uued töövahendid, elektritõukerattad, millega politseinikke õige pea näeb Kärdlaski liikumas.

Samas pressiteates tuletab politsei meelde, et elektrilise tõukerattaga liigeldes on suurim lubatud kiirus 25 km/h.

Vastava piirangu kehtestas riigikogu mullu oktoobris kõigile kergliikureile, mille hulka kuuluvad elektritõukerattad, elektrirulad ja tasakaaluliikurid.

Seadusega sätestati veel, et kergliikuriga, sh elektritõukerattaga tohib sõita jalgrattarajal, jalgrattateel, jalgratta- ja jalgteel, jalgteel või kõnniteel. Kui selline tee puudub või selle seisukorra tõttu on seal sõitmine oluliselt raskendatud, tohib sõita sõidutee parema ääre lähedal või teepeenral.

Kuna tasapisi lisandub kergliikureid ka Kärdla tänavatele, tuletab politsei ühtlasi meelde reeglid, millest tuleb kinni pidada. Vastasel juhul võib kergliikuri juhti trahvidagi.

• Kõnniteel parkides tuleb sõiduvahend jätta kõnnitee äärde. Seejuures peab mööduvale jalakäijale jääma vähemalt 1,5 meetri laiune käiguriba.

• Alla 16aastane elektritõukeratta juht peab kandma kiivrit. Kiivrit soovitatakse kanda kõigil, ka täiskasvanutel, sest õnnetuse korral võib see päästa rasketest vigastustest.

• Sõiduteega lõikumise kohale mööda jalgteed, kõnniteed, jalgratta- ja jalgteed või jalgrattateed lähenev elektritõukeratta juht peab vähendama kiirust ning ületama sõidutee jalakäija tavakiirusega.

• Ülekäigurajal või ülekäigukohal võib sõidutee ületada elektritõukerattaga
sõites, kuid juhil ei ole sõidukijuhi suhtes eesõigust,
välja arvatud juhul, kui elektritõukeratta juht ületab ülekäigurajal või ülekäigukohal sõiduteed, millele sõidukijuht pöörab.

• Jalakäijast möödudes tuleb sõidukiirust vähendada – mööduda võib kiirusega, mis ei erine oluliselt jalakäija kiirusest.

• Enne sõitma asumist tuleb kontrollida, kas elektritõukerattal on töökorras pidur või pidurdamist võimaldav süsteem.

 

 

HIIU LEHT/PPA

Veel lugemist:

Nööbist kinni

Kes tohib Hiiumaa vallavalitsuses kasutada kütusekaarti? Kas osavallavanematel on kütusekaart? Kas varasemalt (enne Aivar Viidiku juhtumit – R.V) on täheldatud kaartide väärkasutamist? Kuidas on...

Uudised

Neli aastat pole vald ohtlike jäätmete kogumisringi tellinud ja nüüdne osutas, kui suur vajadus tegelikult sellise teenuse järgi on, sest autod said enne täis,...

Persoon

Kärdla linna haljastuse eest hoolitsevad Mai Sinilaid ja Sirje Voitka lähevad lausa hoogu, kui hakata arutama teemal, mis teeb Kärdlast Kärdla või milline on...

Digileht

Hiiu Leht 03. aprillil Eiffeli eelkäija sai 150 Ohtlike jäätmete ringil jäi ruumist puudu Kas osavallavanemal peaks olema kütusekaart? Kaks naist loovad Kärdlas ilu...