Jälgi meid

Uudised

50 Kassari valgust näitusel

Reedel avas Eve Viidalepp Kärdla Kultuurikeskuses enda värskelt valminud tööde näituse “Kassari valgused”. Produktiivne kunstnik, kelle käe all võib päevas valmida kümneid väiksemaid töid, valis sedakorda nautimiseks välja 50.

Töödes on valguse, varjude ja värvide ilu, mille Eve Viidalepp salvestanud mällu üle kahekümne aasta Kassaris käinuna ja mida ta sai igal hetkel paberile kanda, ükskõik kus ta parajasti viibis.

Kogu jäädvustatut saab kultuurikeskuse näituseruumis vaadata kuni 2. maini ja iga külastaja saab omal kombel näitust täiendada. Autor on pannud tühja paberirulli külastajate jaoks seinale lõuendiks, millele igaüks saab omalt poolt midagi lisada. On see joonistus, sõna, mõttekäik… kõik on sobilik ning just sel hetkel õige.

Kõrgkooli ajal abiellus Eve kunstnik Ants Viidalepaga ja kuna tema armastas väga Kassari ja Hiiumaa imelisi inimesi, siis Evega juhtus sama. “Kaunis omanäoline kiviklibune Kassari saigi meie suvekoduks, kus ka meie lastel oli ütlemata tore kasvada” ütles ta ning plaanib sellest suvest senisest püsivamalt Hiiumaal oma kanda kinnitada.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist: