Connect with us

SISUTURUNDUS

5 põhjust Pariisi külastamiseks, kui te pole seal veel käinud

Pariis, tuntud kui armastuse, kunsti ja gastronoomia linn, on üks maailma kõige külastatumaid sihtkohti. Kui te pole veel Pariisi külastanud, siis siin on viis põhjust, miks see peaks olema teie järgmine reisisiht.

1. Ajalugu ja kultuur

Pariis on ajalooline kunstide ja kultuuri häll. Notre-Dame katedraal, Sacré-Cœur ja Louvre’i muuseum on vaid mõned näited sellest rikkalikust pärandist. Iga samm Pariisis on nagu jalutuskäik läbi ajaloo, kus iga hoone ja tänav jutustab oma loo.

2. Gastronoomia

Pariis ja prantsuse köök on lahutamatud. Alates traditsioonilistest kohvikutest kuni Michelini tärniga pärjatud restoranideni, pakub Pariis toiduelamusi, mis rahuldavad iga gurmaani maitsemeeli. Ärge jätke kasutamata võimalust proovida ehtsat Prantsuse baguette’i, juustu ja muidugi kuulsat prantsuse veini.

3. Moelinn

Pariis on tuntud kui üks maailma moepealinnadest. Champs-Élysées ja Rue Saint-Honoré on tuntud oma luksuslike butiikide ja moemajade poolest. Isegi kui te ei plaani ostlemist, on Pariisi moekultuuri kogemine omaette elamus.

4. Romantika õhk

Pariisi peetakse maailma kõige romantilisemaks linnaks. Jalutuskäigud mööda Seine’i jõe kallast, õhtusöögid küünlavalgel ja imelised vaated linnale Eiffeli tornist loovad unustamatu õhkkonna.

5. Jalutuskäigud ja rohelised pargid

Pariisi üheks suureks võluks on selle rohelised pargid ja jalutusrajad. Luxembourgi aiad, Tuileries’i aed ja Montmartre’i viinamäed pakuvad ideaalset põgenemist linna kiirest tempost. Need looduslikud oaasid keset linna pakuvad suurepärast võimalust nautida rahulikku jalutuskäiku, piknikku või lihtsalt hetke, et imetleda linna ilu.

Avastage Pariisi võlu ise

Pariis on linn, mis ei jäta kedagi ükskõikseks. Olgu teie huvi ajalugu, kunst, gastronoomia või lihtsalt uute kogemuste otsimine, Pariis pakub midagi igale külastajale. Ärge laske võimalusel käest – broneerige oma Tallinn Pariis lennupiletid ja kogege seda imelist linna ise.

 

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...