Connect with us

Uudised

Võidupühal Vabadussambast

Minu selgitus, miks ma annetasin vabadussõja mälestusmärgi püstitamiseks 501 eurot. Pühalepa kiriku juurde püstitatakse Vabadussõja mälestusmärk, oleme viimane Eesti maakond, kuhu see lõpuks tuleb.

Täpsustatud andmete kohaselt osales Vabadussõjas ligikaudu 1500 hiidlast.

Mälestusmärgi püstitamiseks kulub umbes 500 000 eurot.

Eesti riigimehed – tõsi küll, tänaseks juba endised – on andnud lootust, et umbes pool mälestusmärgi rajamiseks vajaminevast summast tuleb Eesti riigilt.

Kui jagada teine vajaminev pool ehk 250 000 eurot sõjast osavõtnud hiidlaste arvuga, saame 167 eurot sõjamehe eest.

Minu vanaisa Ferdinand Väljas käis ka Vabadussõjas.

Minu rahalised võimalused lubavad annetada mälestusmärgi heaks kolmekordse nii-öelda arvestusliku summa, see teeb 501 eurot.

Küllap teab iga hiidlane, kes tema vana- või vanavanavanematest meie vabaduse eest võitles ja püüab selle mälestuseks ka oma panuse anda.

Kutsun annetama Hiiumaa vabadussõja mälestusmärgi toetuseks Hiiumaa Muinsuskaitse seltsi arveldusarvele EE192200221070676528. lisage ka selgitus: Vabadussõja monument.

 

AIN TÄHISTE

Hiiumaa Muinsukaitse selts

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.