Esmaspäeval lõppenud Rukki kanali hooldussüvendustööd sujusid plaanipäraselt, segasid vaid tuulised ilmad, kuid sellegipoolest suudeti kõik õigeks ajaks valmis saada.
Rukki kanali hooldussüvendustööde hanke võitnud Insenerehituse AS oli esmaspäevaks täitnud kõik lepingutingimused ning saavutanud Rukki kanali minimaalseks sügavuseks planeeritud 5,2 meetrit Amsterdami nulli järgi. Veeteede amet võttis töö vastu ning kuulutas kanali tänavused hooldussüvendustööd lõppenuks.
Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik ütles, et Rukki kanali süvendamine läks plaanipäraselt ja ka koostöö veeteede ametiga toimis hästi: “Vallani ei jõudnud ühtegi tõsist pretensiooni ei vedaja, tööde teostaja ega mõne teise asjaosalise poolt.”
Viidik rääkis, et nagu tavapäraselt, tuli süvendustööde käigus kanalist välja kive ja muid leide, aga needki ei tekitanud kõrvalekaldeid plaanides. “Tööde kulgu pikendasid veidi vahepealsed tuulised ilmad, aga graafiku lõpptähtaega ei ületatud,” lisas volikogu esimees.
Tema sõnul on Hiiumaa vallal põhjust olla nii tänulik kui ka rahul, et talvehooaja eel saame olla kindlad – saare ja mandri vahelise laevatee kõige probleemsem koht on korras.
Ka veeteede ameti hüdrograafia ja navigatsioonimärgistuse teenistuse juhataja Kaidi Katus ütles, et tööd kulgesid plaanipäraselt, kuigi selle muutsid keerulisemaks just rasked ilmastikuolud. “Väinameres puhuvad tuuled mõjutasid töötingimusi nii Rukki kanalis, teekonnal kaadamisalale kui ka Vormsi lõuna kaadamisalal,” rääkis Katus.
Süvendustööd raskendas ka see, et seda sai teha vaid öösiti ja piiratud ajavahemikus, mistõttu mängis ilmastikufaktor veel erilist rolli.
Katus kiitis, et Taani lipu all sõitva süvenduslaeva Margrethe Fighter meeskond oli professionaalne ning suutis vaatamata keerulistele oludele süvendamise õigeks ajaks lõpetada.
Nüüd on Rukki kanali minimaalseks sügavuseks 5,2 meet-
rit, mis tagab parvlaevaliikluse mandri ja Hiiumaa vahel ka madala veetaseme korral.
24. augustil alanud ja 15. oktoobril lõppenud süvendustööde maksumus oli 650 000 eurot, millele lisandus käibemaks 130 000 eurot.
Rukki kanali sügavust mõõdistatakse edaspidi regulaarselt ning järgmised hooldussüvendustööd on plaanis teha kahe aasta pärast.