Õnne Festivali korraldajad istusid mõni aeg tagasi ühise seminarilaua taga ja vaatasid statistikast numbreid, millest selgus, et hiidlased on õnnetud. Toona õhku visatud nali, et teeks õnne- ja motivatsioonifestivali, sai reedel teoks.
Margarita Korol, Merle Salusoo, Svetlana Reinmets ja Rita Sülla osalesid seminaril, kus oli teemaks hiidlaste vähesed õppimisvõimalused ja vaadati ka statistilisi numbreid, mille kohaselt pole hiidlased oma eluga rahul.
“Sealsamas laua taga mõtlesime, et kes kõik võiksid õnnefestivalil esineda ja esimesena tuli meile kõigile pähe Jesper Parve,” rääkis üks festivali korraldajatest, Margarita Korol. Ta kirjutas Parvele juba seminarilaua taga istudes, kes pikemalt mõelda ei tahtnudki ja ütles kohe oma jah-sõna.
Sealt arenes korraldajate mõte edasi ja leiti, et ei saa ju ainult ühe esinejaga üritust teha ning otsustati korraldada seminar.
Festivalile kutsuti Eesti tuntuim trummimängija Reigo Ahven, kes viis läbi Aafrika trummide töötoa. Ahvenal tuli valida, kas minna Saaremaale Lenna Kuurma ja bändiga kontserti andma või osaleda Hiiumaal Õnne Festivalil ja valituks osutus viimane.
“Esialgu plaanis ta paadiga Saaremaal kontserti andmas käia ja Hiiumaale tagasi tulla, aga kuna ilm oli kehv, siis ta ei riskinud sellega ja otsustas ikkagi ainult Hiiumaa kasuks,” oli Korol õnnelik.
Õnne Festival algas juba reede varahommikul kell 4.03, kui Rita Sülla eestvedamisel toimus 10kilomeetrine päikesetõusu matk Helmerseni kivikülvi juurde. Aire Tammsaar rääkis festivali külastajatele, kuidas süües saledaks saada, Elery Tammemäe loodusravist ning Aivar Haller motivatsioonist ja eesmärgini jõudmisest. Shindo hommikuse venituse eest hoolitses Kadi Männamaa, akrojoogat juhendas Kadri Romano ja pilatest Marika Võsamaa.
Esinejate leidmine oli lihtne
Koroli sõnul oli festivalile esinejate leidmine kerge, hoolimata sellest, et kõik olid oma eriala tipud ja Eestis väga tuntud: “Helistasin ja kirjutasin esinejatega messengeris, kohtusin nendega ja kõigiga oli kohe väga hea klapp.”
Tema sõnul oli oluline, et osalejad räägiks südamest seda, mida teevad. Väga tähelepanuväärseks nimetas ta seda, et enamik esinejaist tasu ei küsinud. “Olen neile selle eest väga tänulik,” märkis Korol.
Näiteks ütles Parve Korolile, et plaanib ennast Hiiumaale sisse seadma hakata ja tahab väga hiidlastele midagi vastu anda, Haller jällegi on Hiiumaa juurtega ja leidis, et ei saa ometi võimalust kasutamata jätta. “Hiiumaa kõnetab inimesi,” tõdes Korol. “Kui esinejatega kohtusime, oli kõigi reaktsioon ettevõtmisse väga positiivne ja leiti, et tegemist on vajaliku üritusega.”
Koroli sõnul lähtutigi festivali esinejate valikul kahest põhimõttest: “Esiteks pidid kõik Eestis tegutsema, teiseks oma asja südamega tegema.”
Festival tuleb taas
Reedel oli ilm külm ja vihmane ning ilmselt seetõttu õues toimunud festivalil osalejaid vähem kui korraldajad ootasid. “Unistan, et kehvast ilmast hoolimata oleks osalemas rohkem hiidlasi, et nad viitsiksid tulla ja olla – hiidlastel on seda motivatsioonisüsti vaja,” ütles Korol reede pealelõunal, kui festival oli poole peal.
Õhtuks ilm paranes ja ajaks, kui süüdati jaanilõke ning toimus Luidja tsirkusetalu tulesõu, oli festivalilisi juba kordades rohkem kui päeval. Lõkke ümber sai festivali lõpetuseks teha tantsurännaku Rain Vainiku ja Reigo Ahvena juhendamisel.
Margarita Koroli sõnul ei jää see kindlasti viimaseks Õnne Festivaliks ja reedel mõtles ta juba ka tuleva aasta festivalipaigale, kus saaks näiteks kehva ilma eest varju minna.