Jälgi meid

LOODUS

LOODUS | Tolmpeade maa Sarve

Hiiumaa saab laias laastus tõmmata kaheks: valge lääs ja punane ida. Juttu ei tule aga muidugi mitte kommunistidest ega muust säärasest, vaid tolmpeadest.

Õitsev tolmpea | Tapio Vares

Hiiumaal on esindatud nii valge kui punane tolmpea – kuldkinga kõrval Eesti looduse ühed suursugusemad orhideed. Samas on mõlemad siin saarel üpris haruldased. Lääne-Hiiumaal kasvav valge tolmpea on hoopiski rariteetne, praegu on olemas vaid üks elujõuline asurkond. Ida-Hiiumaal leviv punane tolmpea on leiukohtade- ja isendirohkemalt esindatud. Aga paraku ei jää see liik sealgi sugugi niisama lihtsalt ette. Pigem peab hoolega otsima, ent niisama umbropsu laapsides pigem ta ikkagi leidmata jääb.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!