Jälgi meid
Tüür bänner

UUDISED

Koolinoortele pakutakse giidi- ja teenindusõpet

ELIISA LIIAS
Sel sügisel algas giidi- ja teenindusõpe kooli­noortele. Esimene õppepäev Kärdla kooli 7. klassidele oli 2. septembril Paladel ja Soeras, kus kaks esimest giidiõppe töötuba korraldasid Palade loodusharidus­keskuse juhataja Karin Poola ja giid Urve Merendi.
Hiiumaa arenduskeskuse kaheaastase projekti “Giidi- ja teenindusõpe Hiiumaa koolidesse” raames saab neli õpperühma Kärdla ja Palade koolist osa 30tunnisest õppekäikude ja töötubadega koolitusprogrammist, mida viivad läbi kohalikud turismi- ja teenindusspetsialistid. Sel poolaastal on kavas teha igale rühmale ka kaks ringsõitu Hiiumaa turismiobjektide juurde.
“Tahame kaasata rohkem kohalikke noori Hiiumaa külaliste võõrustamisel suvisel turismihooajal ja anda selleks neile vajalikke oskusi ning teadmisi,” selgitas projektijuht Henri Reeder. Ühtlasi käis ta välja mõtte, et ehk kujundab mõni noor omandatud oskustest kunagi endale kodusaarel ka töökoha.
Projektijuhi sõnul on Hiiumaa noortel palju võimalusi saada suvisel ajal tööd teenindus- ja turismisektoris, ka on vajadus teenindajate ja giidide järele väga suur. Samas puudub noortel selleks vajalik väljaõpe. Tema hinnangul on tavaliselt takistuseks õpilaste suur koormus, mis ei motiveeri neid pärast koolitunde või koolivaheajal koolitustel osalema.
“Seetõttu plaanime seekord koolitused ellu viia kooli õppeprogrammi raames, nii ei suurenda me ka õpilaste õppekoormust, pigem püüame muuta õppetööd põnevamaks,” ütles Reeder.
Teooriatundidele lisaks on kavas ka praktikaülesanded, kus noortel tuleb õpitud kogemusi rakendada kogu­konna hüvanguks. “Arvestasime nii, et iga osalev õpilane teeks umbes kümme tundi giidi- ja teenindusala praktikat talle sobiva ettevõtte või asutuse juures. Samas võib ta ka giidpraktikat teha, võõrustades oma pere külalisi,” selgitas Reeder.
Õppeprogrammis kokku on ette nähtud 20 töötuba, pooled neist on seotud giiditöö ja pooled teenindusega. Õpe on jaotatud kahe aasta peale ja igal poolaastal on kavas ka vähemalt üks õppereis. Kogu koolitusprogrammist saab kahe aasta jooksul osa ligi sada Kärdla ja Palade kooli õpilast.
Projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmise taotlusvoorust.

Veel lugemist: