Jälgi meid
Tüür bänner

UUDISED

Kokkuhoid pahandab kliente

Harda Roosna
Kärdla Allika tänava elanik Vello Heinmets pole rahul, et pärast ühe postiljoni koondamist jõuab post varasema kella 12 asemel postkasti mitu tundi hiljem. Ja tema pole ainuke.
Vello Heinmetsa pahandas, et muudatustest ei ole ettevõte kliente teavitanud, post lihtsalt jõuab hiljem, kuid ta pole ainuke rahulolematu.
Triinu Timofejev, kes elab Vabaduse tänaval, ütles, et on posti hilisemast saabumisest väga häiritud. “Mõnikord ei jõuagi laupäeviti lehed postkasti ja siis heal juhul esmas­päeval tuleb laupäevane leht. Oleks vähemasti mingi kindel vahemik, mis ajal post tuleb…,” kommenteeris ta olukorda.
Kärdla Allika tänava elanik Vilma Tikerpuu ütles, et ka nende post tuleb hiljem ja see on väga häiriv.
Postiljone jälle vähem
Juunis vastas Omniva kliendi­toe osakonnateenindaja Marelle Suurmäe Heinmetsale, et posti hilisem saabumine on tingitud sellest, et Kärdla linnas on senise kolme jalgsi kirjakandja asemel nüüd üks jalgsi ja üks autoga kirjakandja.
“Kuna töötajad alles õpivad uusi piirkondi, siis on esialgu kande hilisemaks jäämine paratamatu – võtab aega, kuniks töötajatel tekib vilumus. Samuti on mitmed töötajad pika­ajaliselt haiguslehel olnud,” vabandas Suurmäe juunis.
Hiiu Lehe järelpärimisele vastas Omniva kommunikatsioonispetsialist Mattias Kaiv septembris, et töömahu vähenemise tõttu koondati sel aastal Hiiumaa kande­keskuses üks kirjakandja ja Kärdlas korraldati posti­kanded ümber.
Kaiv väitis, et kui mõni üksik piirkond välja arvata, ei ole Kärdla kandeajad märkimisväärselt muutunud. Ta tõi näiteks Sireli tänava elanikud, kes saavad posti hiljemalt 12ks, kuna seal teeb kannet enne Käinasse sõitmist Käina motokanne. Muudetud kande­ringi lõppu jäävad Allika, Nõmme ja osaliselt Metsa tänav ning sealsed elanikud saavad nüüd posti pärastlõunal.
“Kuna uus kandering on veel ka kirjakandja poolt sissetöötamisel, tõotab kandekiirus ajapikku paraneda ning post tulevikus praegusest pisut varem kohale jõuda,” andis Kaiv lootust, et asi paraneb, tuues veel ühe põhjuse, miks post teisipäeviti hiljem jõuda võib – suure hulga reklaamtrükiste tõttu.
Midagi pole muutunud
Septembri keskpaigaks polnud Vello Heinmetsa jaoks midagi muutunud. “Kahjuks olen ilmselt sunnitud leppima tekitatud olukorraga, mis on täiesti kliendivaenulik,” nentis ta.
Marelle Suurmäe väitis suvel Heinmetsale saadetud kirjas, et kirjakandjad ei olegi kohustatud kliendile posti kellaajaliselt viima, vaid peavad selle kohale toimetama hiljemalt kella 16ks kui nende tööpäev lõpeb.
Ka sellest tähtajast ei suudeta kinni pidada. Nii tõi Kärdla elanik Elle Üksik näite, et teisipäeval jõudis ajaleht nende pere Eha tänava postkasti alles kell 16.50.
“Postiljone on meil vähe ja töökoormus on neil ikka väga suur,” nentis Kärdla elanik Kersti Särgava ja ütles, et nende postiljon teeb iga päev kaks kanderingi. “Oleks ju kena, kui seda ringi alustataks üks nädal esimese ringiga ja teine nädal teise ringiga, aga kahjuks ei ole nii. Postiljone on vähemaks jäänud, töökoormus on aga tõusnud, millest me siis räägime?”
Kärdla elanik Ivi Remmelg ütles, et postiljonid on kindlasti tublid, segaduse põhjuseks on järjekordsed ümberkorraldused Omnivas. “Kui laupäevast ajalehte kella kolmeks või neljaks kätte ei saa, pole mõtet laupäevast ajalehte enam tellidagi,” leiab tema.
Sõltub sellest, kus elad
Ka maapiirkondade elanike jaoks sõltub posti kättesaamise aeg sellest, kas nende kodu asub kanderingi alguses või lõpus.
Pühalepa valla elanik Tiit Kerves ütles, et nende postiljonid Ermo ja Lehte Voole on väga kohusetundlikud, aga nad ka ei jõua kogu valda normaalsel ajal teenindada. “Ma ei kurda, sest elan strateegiliselt tähtsas kohas Kärdla ja Heltermaa vahepeal ja mul on lehed hiljemalt 11.30 kastis, enamasti isegi varem, aga suurde Lõpe külasse jõuavad lehed ka alles õhtul, siis kui neil vallale ring peale tehtud. Teevad oma tööd südamega sellegipoolest ja kuus päeva nädalas pealegi. Austan neid väga. Ma olen väga rahul oma postiteenindusega, aga lihtsalt elan heas kohas.”
Kassari Esiküla elanik Maris Varik ütles, et juba mõned aastad tagasi hakkas rahvas oma posti varasema kella 12–13 asemel saama kell 16 paiku. Sama muutus, et post jõuab hiljem, on nüüd toimunud mujalgi, näiteks Kõpus.
Tallinna, Tartu, Pärnu ja Viljandi lähiümbruses ehk linnast kuni 30 km raadiuses, teeb seda erafirma ExpressPost, mujal, sealhulgas nn maapiirkondades, hoolitseb kojukande eest Omniva ning see kohustus tuleneb postiseadusest.
Riigifirma Omniva, endise nimega Eesti Post jätkab seadusega talle kohustuseks pandud tegevusvaldkonnas kokkuhoiupoliitikat, kuna universaalse postikandeteenuse (UPK) tänavuseks kahjuminumbriks prognoositakse üle 2 miljoni euro.
Samas selgub ASi Eesti Post 2015. aasta konsolideeritud majandusaasta aru­andest, et mullu olid kontserni äritulud kokku 75,6 miljonit eurot (sh UPK 14,5 miljonit eurot). Võrreldes 2014. aastaga kasvas ettevõtte äritulu 26 protsenti. Kontserni eelmise aasta puhaskasum oli 1,5 miljonit eurot, ehk 10 protsenti suurem kui aasta varem.

Veel lugemist:

UUDISED

Sellest nädalast on Omniva postkastidesse pandud reklaam pakitud ehk kleepsuga kinni pandud. Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv selgitas, et reklaamide pakkimine teeb lihtsamaks postikulleri...

UUDISED

Reedel stardis Kärdla keskväljakult 88 jalgratturit, et saare maanteedel sõites propageerida ohutut jalgrattaga liiklemist. Kahe päevaga läbiti 180 kilomeetrit ja tehti Hiiu saarele ring...

UUDISED

1. aprillist tõuseb pensionide, aga ka toetuste ja hüvitiste kojukande hind seniselt 7,70 eurolt 8,10 euroni. Sotsiaalkindlustusameti finantsjuhi Signe Uustali sõnul puudutab muudatus umbes...