Jälgi meid
Tüür bänner

UUDISED

Kärdla mälumängu võitis Pühalepa

Kolmanda Kärdla mälumängu võitis seekord üleeestilisel Maakilvalgi kõva tegija Pühalepa tiim.
Poodiumil läks päris agaraks tõuklemiseks: kahel eelmisel hooajal esikoha võitnud Maalinn tõrjuti teiseks, kolmandaks tõusis võistkond Uued Tulijad ja kahel korral teiseks platseerunud Militaarajaloo selts pidi seekord leppima hoopis viienda kohaga.
Pühalepa võistkonna kätte läks ka senine ühe vooru punktirekord, mis nüüd on 53 punkti. Senine rekord, 51 punkti oli võistkonna Uued Tulijad käes.
Pühalepa punktisumma pärast seitset vooru ja nõrgima tulemuse väljaarvestamist oli 262 punkti. Võrdluseks, et mullu võitis Maalinn 250 punktiga.
Selle hooaja mälumängul osales 17 neljaliikmelist võistkonda – ühel mängukorral 68, kokku sai mängust osa muidugi märksa enam nuputamishuvilisi. Abilisteks olid Rannapaargu töötajad ja auhinnalauda aitasid täita ka võistlejad ise.
Tugevaks teeb koostöö
Võidukas tiimis mängisid Maarja Orle, Martti Rohusaar, Tiit Kerves ja Hergo Tasuja, vahetevahel on mõnda mängijat asendanud ka Jaanus Rohusaar või Jüri Omann.
Võistkonna liige Hergo Tasuja ütles, et võidu tagatiseks on “hästitöötav” ja üksteist usaldav tiim. “Teame üsna hästi üksteise tugevamaid valdkondi ja seetõttu on lihtne teha otsus, kas kaaslase pakutut usaldada või edasi arutleda,” selgitas ta. Ta tõi näite, et Maarja Orle lisandumisega on muusikaküsimustele vastamine hulga lihtsamaks muutunud: “Esimesel Kärdla mälumängu hooajal ei vastanud me ainsatki muusikaküsimust ära! Martti trumbiks on loodus ja antiik, Tiit tabab kõige paremini esticat ja kultuuri, minu peale jääb enamasti sport ja kaasaeg, lisaks kaaslaste pakutuist õige välja valimine.”
Viimast peab ta eriti tähtsaks. Näiteks viimases mängus jäi neil n-ö lauda kaks kindlat punkti. Ja seda sellepärast, et aega jäi üle ning vastuseid hakati uuesti üle vaatama. “Mälumängu kuldreegel see, et esimene aimdus on tavaliselt õige ja üle mõelda ei tohi.”
Kärdla mälumängu plussideks nimetas Tasuja teistsugust õhkkonda, millele aitavad kaasa vahvad kamraadid teistest tiimidest: “Valitseb sõbralik-toetav õhkkond, kus eesmärgiks ei ole naabrile ära panna – kuigi võitu hea konkurendi üle ei saa alahinnata!”
Vastutasuks tänu
Mälumängu korraldaja Jan Ignahhin ütles kolmele hooajale tagasi vaadates, et mängu formaat on paika loksunud ja osalejatele paistab see sobivat. Seda kinnitab ka see, et mängult puudumisi oli 17 võistkonna ja seitsme vooru kohta vaid kaks.
Huvitava nähtusena märkis Ignahhin, et tekkinud on grupid, kes omavahel võistlevad. Ta tõi näite, et sel hooajal neljandaks jäänud võistkonna Elektrijaam liikmed olid väga õnnelikud, kui nad oma sõnutsi “võitsid amatööride arvestuses”. Tekkinud on ka võistkonnapaarid, kes tulevad iga kord mängule eesmärgiga just üksteisele n-ö ära teha: “Seda on hea jälgida, kuidas ühes suures mänguformaadis on mitmeid väikeseid mõõduvõtmisi.”
Ignahhin ütles, et Kärdla mälumäng sai alguse väljakutsest – kas ma saan selle korraldamisega hakkama ja kas see kellelegi ka korda läheb? “Mulle tundub nüüd, et osa meie kogukonnast ei kujuta enam ette talve ilma Kärdla mälumänguta,” ütles Ignahhin.
Vastutasuks saab ta peaaegu saja inimese tänu selle eest, et on rikastanud vaba aja veetmise võimalusi saarel just siis, kui neid võimalusi napib.

Veel lugemist:

UUDISED

Laupäeval kogunes Märjamaal ja Luunjas ühtekokku 31 võistkonda, kes selgitasid omavalitsustevahelise mälumängusarja Maakilb rahvaliiga B-taseme parimad. Hiidlastest võttis mandrisõidu ette üks võistkond – Hiiumaa...

UUDISED

Käes on november ja Eesti mälumängu­rite massilisim võistlus­sari alustab 20. hooaega. Aastate jooksul on selles osalenud mõnel hooajal 70–80 tiimi, viimastel aastatel 50–60 ja...