Connect with us

Uudised

Ajateenijatele kooti sokke kambakesi

Annely Kotter
Hiiumaa naiskodukaitsjate algatusel valmisid 26-le Hiiumaalt pärit ajateenijale jõulukingituseks villased sokid, mis eelmisel nädalal jõuluvana abilisega ka väeosade poole teele saadeti.
Osa sokke – 18 paari – kudusid Hiiumaa naiskodu­kaitsjad ja nende kohalikud abilised ning need pandi teele Hiiumaalt. Kaheksa paari sokke aga kudusid Saaremaa naiskodukaitsjad ja need alustasid teed sõdurpoiste juurde Saaremaalt.
Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna esinaine Annely Kotter ütles, et saarlased pakkusid end appi ning abi võeti tänuga vastu, kuna algul oli korraldajatel kahtlus, et võib-olla nii lühikese ajaga ei jõua Hiiumaa kudujad kõiki sokke valmis.
See oli siiski asjatu mure, sest Hiiu saare nobenäpud kudusid kokku isegi 31 paari sokke. Naiskodukaitsja Heli Tuisk, kes ise kudus selle ajaga kaks paari sokke, ütles, et kaks kudujat jõudsid kumbki valmis lausa kolm paari.
Samas teadis ta rääkida, et kooti ka kahepeale – ema ja tütar koos. “See käis nii, et tütar tegi alustuse, siis kudus kanna ja pani otsad kokku, aga ema kudus vahepealsed osad – tip-top sokid olid,” kinnitas Tuisk.
Need sokipaarid, mis sel korral üle jäid, jäävad ootama järgmisi jõule, sest Hiiumaa naiskodukaitsjad plaanivad järgmisel aastal algatust korrata ja ajateenistuses Hiiumaa noormeestele samasuguse kingituse teha. Annely Kotter tänas kõiki, kes sokke kudusid.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.