Connect with us

Uudised

Koome ajateenijaile jõuluks villased sokid

Kuigi jõuludeni on veel aega, käib praegu usin kudumistöö, et varustada kaitseväes aega teenivad Hiiumaa ajateenijad käsitsi­kootud villaste sokkidega. Algatuse taga on Hiiumaa naiskodukaitsjad ja plaanis kududa 26 sokipaari. Valmis peaksid sokid saama novembri lõpuks, et jääks aega korraldada nende kättetoimetamine sõdurpoistele. Sokkidega koos lähevad teele ka head jõulusoovid.
Praegu on ametis seitse-kaheksa kudujat, kellest osa naiskodukaitse liikmed, aga appi on lubanud tulla ka kiireid näputöömeistreid mujalt.
“Seda kartust pole, et sokke liiga palju saab, sest neid, kellele uued soojad sokid rõõmu võiksid teha, on ju veel,” ütles naiskodu­kaitsja Heli Tuisk, kes samuti sokke koob.
Nii võiksid usinad kudujad algatusega ühineda ja valmis sokkidest teada anda. Heli sõnul on sokkide juures kõige tähtsam, et nende sääreosa ulatuks üle sõduri­saapa ülaserva: “Siis ei hakka hõõruma selle koha pealt, kus saabas lõpeb.” Paras sokisääre kõrgus on kannalakast mõõtes 22 sentimeetrit.
Kingituseks kootud sokipaare oodatakse 30. novembri õhtuni. Selleks ajaks tuleks need toimetada kas Käina osavallamajja Heli Tuisu või Kärdla kauplusesse Kala ja Võrk Annely Kotteri kätte. Selleks, et sokisaaja teaks, kelle valmistatud kingitus on, tuleks sokkidele lisada väike silt kuduja nimega.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.