Jälgi meid

UUDISED

Aastajagu Uuskasutuskeskuse regulaarseid kogumisringe

Aasta tagasi, 15. mail käis Hiiumaal esimene regulaarne Uuskasutuskeskuse kogumisring, järjekorras kümnes ring tehakse sel reedel.

Ka eelmisel, märtsikuu kogumisringil olid kaubabussi peatustes väikesed järjekorrad ja see tõestab jätkuvalt teenuse vajalikkust. Enne mullust aastat polnud hiidlastel kasutamiskõlblikke riideid, jalanõusid ja n-ö üle jäänud asju kuhugi ära anda. Nii mõnedki, kel süda ei lubanud korras asju prügikasti visata, käisid kasutuskõlblikke rõivaid ja jalatseid lausa Tallinna kogumispunktidesse viimas. Eelmisest aastast alates tuuakse see võimalus hiidlastele mõned korrad aastas n-ö koju kätte. Juba esimese kogumisringi järel tõdeti, et huvi teenuse vastu on suur ja valla algatusel loodud võimalus kasutuskõlblikke asju ära anda õigustab end igati.

Sel reedel on Uuskasutuskeskuse kogumisring taas Hiiumaal. Kogumisringi kaubik peatub reedel, 28. mail Suuremõisa kaupluse parklas kella 11.30–12ni, Emmaste kaupluse parklas kella 12.30–13ni, Käina Konsumi parklas kella 13.30–14ni ja Kärdla Selveri parklas kella 14.30–15.30ni.

Lisaks kasutuskõlblikele riietele saab ära anda heas korras jalanõusid, sööginõusid ja väikeelektroonikat. “Ühe vana on teise uus – palume tuua vaid sellises seisukorras esemeid, mida saab keegi teine rõõmsalt taas kasutusele võtta – nii saame kõik anda endast parima, et kogumisringid jätkuks,” kutsutakse üles valla kodulehel.

Kuigi Eestis tuleb tekstiil juba praegu teistest jäätmetest nende tekkekohal eraldi koguda, puudub seni üleriigiline lahendus tekstiilijäätmete liigiti kogumiseks. Hiiumaal on kõigil võimalus panustada tekstiilijäätmete taaskasutusse, kui annate oma riided üle Uuskasutuskeskuse kogumisringil, mis suunab need uuesti kasutusse.

Paratamatult on kõigil riietel oma eluiga ning katkised ja määrdunud riided, mis ei sobi enam taaskasutuseks, saab viia igas osavallas asuvasse kasutuskõlbmatu tekstiili konteinerisse.

Jäätmetekke vältimise esimene samm aga on mõistlik tarbimine. Mõtleme oma ostud läbi ning ärme viska prügi hulka lõpuni tarbimata esemeid, mis sobiksid võtta uuesti kasutusse!

Kogumisringe teeb mittetulundusühing Uuskasutuskeskus, mis alates aastast 2004 toimis MTÜ Taaskasutuskeskus nime all ja alates 2008. aastast kannab Uuskasutuskeskuse nime.

Keskuse kodulehel https://uuskasutus.ee/ peetakse vajalikuks märkida, et ühingul ei ole mingit seost tänavu jaanuaris asutatud samanimelise osaühinguga, mille põhitegevuseks märgitud elamute ja mitteeluhoonete ehitus.

Veel lugemist:

UUDISED

Teisipäevast avas Coop Pank sularaha sissemaksete teenuse 140 Coopi kaupluses üle Eesti. Ka kõigis seitsmes Hiiumaa Coopi kaupluses on teenus kättesaadav. Teenust saavad kasutada...

TERVIS

Uuest aastast kehtima hakkav valla sotsiaalteenuste muudatus tõi kaasa mure, et soodustusega pediküüriteenust on edaspidi ehk liiga keeruline saada, sotsiaalosakonna juhataja Kairi Lõppe kinnitas,...