Connect with us

Uudised

Eesti I tasakaaluliini meistri tiitli võitis hiidlane

Maris Pertel
Möödunud nädala­vahetusel peeti Tartus esimest korda Slackline Eesti meistrivõistlused, kus tasakaalulindil tegi trikke 12 sportlast ja Eesti parimaks slacklineriks kuulutati hiidlane Andres Kriiska.
Esimesed sammud tasakaalu­lindil tegi Andres Kriiska 14aastasena Hiiumaa laste­festivalil, kus seda ala tutvustas MTÜ Vabadussport. “Tegin juba esimese tunni ajaga suuri edusamme ning sain hea tasakaalu eest palju kiita. Kahe tunni pärast kõndisin juba poole lindi peale,” meenutas Kriiska. “Tõenäoliselt oli tasakaalu arendamisel oluline roll kuus aastat harrastatud rulaspordil, sain kiitusest palju innustust ning läksin kohe koju ja tellisin endale oma lindi!”
Spordiala oli tollal Eestis veel suhteliselt tundmatu ning trennikaaslasi Andres ei leidnud. “Nii läks asi üsna ruttu igavaks ja siis jäi harjutamine korraks soiku, aga juba aasta hiljem avastas ka mu parim sõber Kuldar Kullaste selle spordiala ning siis hakkasime koos tõsisemalt harjutama,” kirjeldas ta oma heitlikku teekonda meistrivõistlusteni.
Lint ribadeks!
“Sõbraga koos tekkis selline võistlusmoment, et kes enne mingi triki selgeks saab, nii et selle aastaga, mis me koos treenisime, arenesime mõlemad tohutult.”
Kuna nad ei teadnud, kuidas lindi eest hoolitseda, trikitasid nad selle sõna otseses mõttes ribadeks ja jälle tuli trennidesse väike paus sisse.
Siis aga muutus spordiala järsku Eestis väga populaarseks. “Olin ise siis sõjaväes, aga jälgisin olukorda koos sõbraga pingsalt ja otsustasin, et no nüüd ei saa enam jätta! Nii kui sõjaväest koju saan, tellin kohe liini ära ja hakkan uuesti harjutama!” Nii läkski.
Eelmisel aastal kolis Andres Tartusse, et Eesti Lennu­akadeemias piloodiks õppida. Ühel päeval linnas jalutades jäid ühe spordihalli aknast silma tasakaalulindil trikitajad. Ta astus sisse ja liitus kohe trenniga ning on sellest peale tõsisemalt harjutanud.
Meistrivõistlustele kandideeris 20 inimest, kellest
16 parimat valiti välja videoetteastete põhjal. Tartu Seiklus­pargis võistles lõpuks 12 noort, kes pidasid omavahel paaridena duelle. Iga kava eest oli võimalik teenida kuni 30 punkti. Trikkide puhul hindasid kohtunikud triki raskusastet, kombinatsioone ja kava loomingulisust.
Kriiska ütles, et tema ootused meistrivõistlustel polnud esialgu väga suured. “Vaatasin, mida konkurendid lindil tegid ja olin pahviks löödud. Mõtlesin, et hea on, kui üldse kaheksandikfinaalidesse pääsen,” ütles ta Hiiu Lehele.
“Mina tegelikult väga keerulisi trikke teha ei oska, näiteks saltosid, aga mul aitas võita see, kuidas trikke kombineerisin,” selgitas värske Eesti meister, et sai punkte just kombinatsioonide ja loomingu eest. “Tõin võistlusel kõik lauale, mida oskasin,” lausus Andres Kriiska uhkelt. Alaga kavatseb ta kindlasti jätkata ja võimalusel osaleda meistrivõistlustel ka järgmisel aastal.

Veel lugemist:

Galerii

Traditsiooniliselt 1. mail peetava Kärdla päeva põhiürituseks kujunes linnajooks, mille võitsid Karl Johan Kastein ja Anni Kingsepp. Kultuurikeskuses peeti endise linnapeade osavõtul visioonikonverentsi ning...

Taskuhääling

Köikide Jüttude kümnendas osas käis külas Hiidlaste Koostöökogu juht ja kalur Ilmi Aksli.

Ahto ilmajutud

Selle nädala ilmategijaks on kõrgrõhkkonnad. Ilm on küllaltki soe ja enamasti näeb ka päikest. Mereäärsel rannikul aga on jaheda merevee tõttu veel küllaltki jahe....

Juhtkiri

Teeme Ära talgupäev on juba nii vana asi, et keegi ei mäletagi, kuidas 16 aastat tagasi esimest korda hoogtöö korras üle maa prügi  korjati...