Hiiumaal Kärdla ühisgümnaasiumis alustab oktoobris tööd Nutilabor, mida juhendab arvutiõpetaja
Tõnu Soop.
Reedest käivitus infotehnoloogia huviringide projekt Nutilabor, mille raames saab enam kui 500 kooliõpilast õppida robootikat ja programmeerimist ning mobiilirakenduste ja veebilehtede loomist.
Üle Eesti alustab tegevust 36 huviringi. Ainuke Hiiumaa Nutilabor alustab täna Kärdla ühisgümnaasiumis ja seda juhendab arvutiõpetaja Tõnu Soop. Ringi on oodatud kümmekond arvutihuvilist õpilast, kes saavad süvitsi minna neid huvitaval erialal.
Nutilabori nime kandvate huviringide konkursile esitati 87 taotlust ja üle Eesti alustab tegevust kokku 36 huviringi.
Nutilabori infotehnoloogia huviringid on mõeldud 10–19aastastele õpilastele ja see tegutseb 2012/2013 õppeaasta jooksul kokku umbes kaheksa kuud.
Nutilabori projekti eestvedaja, Vaata Maailma SA nõukogu esimees Enn Saar selgitas, et kuna enamik laste ja noorte huviringe on seotud kunsti, spordi, laulu ja tantsuga, siis teatud mõttes see ka suunab emade-isade ja laste valikuid. “Kui teaduse ja tehnika huviga lastele huviringe või muid tegevusi ei pakuta, võib ühel hetkel nende huvi kaduda. Meie eesmärk on anda õpilastele aimu, mida infotehnoloogia üldse tähendab ning milliseid võimalusi see võib pakkuda,” selgitas Saar. “Loomulikult esimene samm veel mägesid ei liiguta, aga positiivse tõuke annab kindlasti. Ootame põnevusega, kuidas huviringid täituma hakkavad ning millised on nii laste, nende emade-isade ja huviringide juhendajate muljed,” lisas ta.
Nutilaborit rahastavad 90 000 euroga EMT, Elion ja Microsoft Eesti, projekti eestvedaja on Vaata Maailma SA.