Jälgi meid

ARVAMUS

ANDRUS KIVIRÄHK | Hiiumaa avastamine

Hiiumaa oli omal ajal minu jaoks samasugune muinasjutuline ja saladuslik saar nagu Madagaskar või Iirimaa. Ma polnud seal käinud ja ega sinna ei saanudki minna – nõukogude sõdur valvas sadamas ja tahtis näha propuskit. Ehk siis kutset. Aga mind ei kutsunud keegi, ma ei tundnud Hiiumaal ainsatki inimest. Hiiumaa oli kauge ja kättesaamatu. 

Siis, ülikoolis, pärast esimest kursust, pidi iga tudeng valima enesele välja ühe maakonnalehe, et sõita sinna suvepraktikale. Ja valida võis ka Hiiumaad! Mida ma sedamaid tegingi – ning saingi loa sinna sõitmiseks! Olin ütlemata erutunud, umbes samavõrra, nagu kunagi paljude aastate pärast, kui mulle helistati ja küsiti, kas ma ei tahaks sõita Austraaliasse, külla sealsetele eestlastele. Muidugi ma tahtsin, ehkki see tundus nii uskumatu – sõita Austraaliasse! Täpselt nii nagu 1989. aastal tundus ennekuulmatult haruldane võimalus astuda meretaguse Hiiumaa pinnale.

Ma sain kutse ja sõitsin bussiga Kärdlasse. Mul polnud aimugi, kus asub ajalehe „Nõukogude Hiiumaa“ toimetus. Polnud ka kellegi käest küsida – suvine Kärdla oli täiesti inimtühi. Viimaks siiski tuli keegi ja juhatas. Nii jõudsin ma pärale. Suvepraktika võis alata.

Veel lugemist:

AJALUGU

Lepa Anna, kelle 130. sünniaastapäeva eelmisel nädalal Kassaris tähistati, polnud kaasteeliste sõnul päris selline nagu teda naljalugudes näidatakse.

LAPSESUU

Septembri keskel käis Hiiu Leht külas Käinas Tirtspõnni lasteaias, et rääkida lastega sügise teemadel. Sügise kohta jagasid oma mõtteid Carmen, Oskar, Maru, Lumi, Heleena,...

UUDISED

Reede hilisõhtul kui edelatorm saavutas tuulepuhangute kiiruseks 24 meetrini sekundis jäi Hiiumaal elektrita üle 1000 tarbija.

UUDISED

Reedel, 27. septembril toimusid Viinistul Eesti 9. merepäästevõistlused, kus pandi proovile kutseliste ja vabatahtlike merepäästjate oskused kriitilistes olukordades.