Connect with us

Uudised

Vallavalitsus tasandas puudega oma keskkonnajälje

Foto: Kärolyn Kivistik. Vallavalitsuse töötajad istutasid mände Leluselja langil.
Sel aastal plaanib RMK Hiiumaale istutada 600 000 puud, mida on vähem kui möödunud aastal. Hiiumaa vallavalitsus panustas 5000 männitaimega.

Abivallavanem Üllar Laid arvutas välja, et neljapäeval istutatud 5000 männipuud seovad oma eluea jooksul nii palju CO2, kui vallavalitsuse tegevuse tagajärjel aastaga tekib. Vallavanem Hergo Tasuja sõnul tasandati näiliselt sellega oma aastane keskkonnajälg. Vallavanem pakkus, et puutaimede istutamisest võiks saada igaaastane tava. „Iga organisatsioon vajab ühisüritusi ja antud juhul sai meeldiva kasulikuga ühendada,“ lisas ta.
„Kliimakava või mistahes rohelise Hiiumaa teema juures on oluline, et vallavalitsus ka ise selles võtmes tegutseks – oleme püüdnudki seda teha,“ ütles Tasuja 30 vallavalitsuse töötaja koostegemise kohta.
Hiiumaa metsaülem Andres Tammeveski ütles, et jäi talgulistega väga rahule ja kaks raielanki sai puutaimedega täis pandud. Istutustööd Hiiumaal algasid juba aprillis ja kestavad mai lõpuni. Kokku paneb RMK sel kevadel Hiiu maakonnas mulda ligi 600 000 puud – suuremas osas mändi, näpuotsaga kuuske ja kaske. Tammeveski ütles, et seda on vähem kui varasematel aastatel, sest ka lanke on vähem, ja prognoosis, et järgmisel aastal on istutustööd veel vähem.
Kokku kaasab RMK sel kevadel istutustöödele üle Eesti kuni 1700 inimest, et metsa uuendamiseks istutada 22,3 miljonit uut puud.
RMK investeerib metsakasvatusse sel aastal 24,7 miljonit eurot, millest 13,7 miljonit kulub maapinna ette­valmistuseks, taimedele, istutamiseks ja metsakaitsetöödele. 11 miljonit kulub metsauuenduse ja noore metsa hooldamisele ning valgustusraiele.
Kõik taimed, mis riigimetsa kasvama pannakse, on kasvanud RMK taimlates ja vastavad kõrgetele kvaliteedistandarditele.

Veel lugemist:

Uudised

Vastvalminud Kõrgessaare kergtee teeb ka kerge kaare teeäärsesse metsa, Viscosa siiditehase veehoidla tammile, kust avaneb kaunis vaade Köönaaugule. Ametlikult kolmapäeval avatava kergliiklustee trassi algse...

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Kultuur

Haapsalus toimunud “Provintsiteatrite päeval” teenis Hiiu Naaditeatri lavastus “Maniakk” laureaaditiitli. Žürii tunnustas sellega selget ja ladusat esitust ning hästitoimivat dialoogi, näitlejatööd, kokkumängu ning samuti...

Krimi

Hiiumaa politseil tuli eelmisel nädalal alustada kaks väärteomenetlust varavastaste süütegudega seoses. Ühe juhtumi puhul on tegemist vargusega, kus kooli ees jalgrattaparklast varastati ära jalgrattakiiver....