Jälgi meid

UUDISED

VÄÄRT KRAAM | Mihklis lunastati kuse eest esimesed muuseumipiletid

Liis Luhamaa kontrollib, kas lõng on saanud vajaliku sinise tooni. | Raul Vinni

“27. juuni on see ajalooline päev kui esimesed kaks külastajat tasusid Mihkli talumuuseumi pileti eest uriiniga ja andsid sellega oma panuse värvimise kordaminekule,” ütles Hiiumaa muuseumi juht Kauri Kiivramees.
Muuseum on välja hõiganud, et kuus eurot maksva pileti saab lunastada liitri kuse eest, mis värvimisel käiku läheb. Nimelt värvitakse sellel suvel lõnga, villa ja riiet traditsioonilisel moel indigo abil, mis vajab aga lahustamiseks aluselist keskkonda, milleks sobib hästi kusi.
Taolist meetodit kasutati laialt Kärdla kalevivabriku päevil, mil töölised pidid kusema käsukorras ühtsesse nõusse ning väärt kraami osteti kokku ka laadapäevadel.
Suur potisinise värvimise päev toimub Mihkli talumuuseumis 2.juulil.

Veel lugemist:

SISUTURUNDUS

Iga tööusku eestlane teab, et kui kõvasti vaeva näha, tuleb ka armastus. Vahel kisub kodukootud filosoofia aga kiiva ja kui põhimõte, kuidas töö nõnda...

TEEMA

Hiiumaa mõrvalugude autor Siiri Julge Alvemyr oli üks 31st Eesti kirjanikust, kes sai oma raamatute laenutushüvitisena maksimumi, 7328 eurot.

UUDISED

Sotsiaalmeedias leidsid elavat vastukaja pildid Hiiumaa kassist Brunost, kes Jorjeni lillepoe ees pappkastis lebas ja sooja suveilma nautis. Selgus, et kass on väljakul tihe...

SPORT

Kaheksast kolme - Olympicut, Bellatrixi ja Bacchust peetakse poodiumikoha nõudlejateks, päris esimest korda osalevad Muhu Väina regatil klubi noorpurjetajad jahil Tšaika.