Jälgi meid

SUVI

UITAJA | Uitamas Hiiumaa elurikkuses

Täna mere ääres kibuvitsa õisi korjates tundsin, kuidas rahulolulaine minust üle käis. Vaatasin pastelset kiviklibu ranna äärel, peaaegu et peegelsiledat merd ja rikkalikku taimestikku enese ümber ning mõistsin taaskord sügavuti oma hinges, kui õnnelik ma olen. Elan oma unistuste elu ja Hiiumaa on ilma igasuguse liialduseta minu jaoks tõepoolest paradiisisaar. Olen seda tuttavat värelust hinges ja lainetust üle keha käimas varemgi tundnud. See eriline tunne on tabanud mind vaid Hiiumaa looduse keskel ennastunustavalt ringi kolades. 

Praegune aeg on tõeliselt hingekosutav lihtsalt jalutamiseks, et märgata kõike seda erilist, mida loodus pakub. Mis võiks olla parem viis oma akude laadimiseks, vaimu virgutamiseks ja keha turgutamiseks, kui hingata endasse kibuvitsa hõngulist mereõhku, pista põske metsmaasikamaitselisi vitamiine ning korjata kleidiserva talviseid teevarusid. Need samad lõhnad, helid ja mälestused taaselustuvad talvel kui puistame teetassi killukesi oma suvest. Talvises pimeduses udulooriga kattunud ja unustusehõlma vajunud mõtisklused, märkamised ja jutuajamised niitudel, metsa veerel või mere ääres tärkavad ühtäkki ellu ja sosistavad suve kõige soojemaid mälestusi kõrva ning kergitavad vallatult suunurki.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!