Connect with us

Uudised

Tt-stuudio neljas laager

Tiina Kaev
Tt-stuudio talvine treeninglaager viimaseks ei jää – tantsijad ootavad seda alati pikisilmi.
Laager toimus veebruaris ja sooja laagrikodu pakkus tantsijaile teist aastat Emmaste kool. Kuna meid on laagris alati palju, on vaja ka mitut treeningsaali ja muid ruume töötubade läbiviimiseks ning loomulikult ka magamiseks – see kõik on Emmastes olemas. Samuti tore ja lahke kokatädi, kes maitsva toidu valmis teeb.
Laagris osales sellel aastal Tt-stuudio I, III, IV, V ja VI rühm, kuues rühm osales ööbimisega laagris esimest korda. Kuna kuuendas rühmas tantsivad 2. ja 3. klassi õpilased, oli nende laagriaeg veidi lühem kui suurematel. Vanemad tantsijad alustasid laagerdamisega reede pärastlõunal ja koju mindi alles pühapäeva pärast­lõunal, kuuenda rühma jaoks lõppes laager laupäeva õhtu­poolikul.
Tegemist ja emotsioone jagus küllaga: nii said nooremad tüdrukud laagris oldud aja jooksul osaleda viies ja suured lausa üheksas töötoas.
Avapäeval toimusid tantsu­trennid, sest meil on ettevalmistamisel järjekordne suurlavastus ja laagri üheks eesmärgiks oli etenduse ühisnumbrite kokkupanemine, mis ka õnnestus.
VI rühmale käis tantsu­samme õpetamas õpetaja Helgi Taelma. Lisaks tutvustas Aire Tammsaar suurematele tüdrukutele etiketi põhitõdesid, mida iga noor daam teadma peaks. Nooremad said samal ajal meisterdada. Reede lõppes meeleoluka õhtuga. Laagrilised kogunesid saali, kus kõige suuremad tüdrukud olid ette valmistanud meelelahutusõhtu toredate mängudega. Päevale pani punkti bingo-loto.
Laagri teine päev algas ühise hommikvõimlemisega, seejärel hommikusöök ja kohe töötubadesse. Paralleelselt töötas neli erinevat töötuba, et igal rühmal oleks midagi teha: poolteist tundi ühes töötoas, siis pool tundi pausi ja järgmisesse treeningusse/loengusse oskusi/teadmisi ammutama.
Kõige nooremad ehk VI rühm suundus kõigepealt näitlejameisterlikkuse töötuppa, mida viis läbi Kaie Pranno. Seejärel pakiti end paksult riidesse ja Emmaste kooli õpetaja Tiina Koit viis tüdrukud õue toimetama. Lõunasöögi järel veidi puhkust ja lõpetuseks oma õpetaja tund.
Oli aeg otsad kokku tõmmata, laagritunnistused kätte anda, asjad pakkida ja esimene tantsulaager edukalt läbituks lugeda. Tüdrukud olid tublid ja vaprad ning pidasid suurele koormusele ilusti vastu. Lisaks uutele teadmistele ja oskustele andis laager juurde väga tähtsaid kogemusi koos elamiseks ja toimetamiseks, mida varsti taas katsetada saame, sest ees ootab sõit Koolitantsu finaali Paidesse.
Päev lõppes lauluga
Suuremate tüdrukute päev kulges omasoodu edasi. Üks töötuba läbi, vahetati kohad ja läks uuesti lahti. Ennelõunal alustasid paralleelselt Ladina-Ameerika tantse tutvustav töötuba Kerttu Tänava juhendamisel, iluvõimlemise põhialused iluvõimlemistreeneri Kadi Saksa käe all ja lilleseade töötuba Karin Liivamägi eestvedamisel. Kerttu viis tüdrukud Ladina-Ameerika tantsudesse nii sisse, et tüdrukud tulid tunnist ära küll väsinult, kuid väga rahul­olevatena. Kadi Saks tutvustas iluvõimlemise vahendeid nagu kurikad, lindid, rõngad, pallid, mõningaid neist polnud tüdrukud varem käes hoida saanudki. Lisaks andis Kadi häid nippe, kuidas end venitada ja sirutada nii, nagu seda teevad iluvõimlejad.
Lilleseade töötoas töötati päris lilledega, saadi juurde katsetamisjulgust ja häid näpunäiteid. Tüdrukud ütlesid, et nii tore oli katsetada midagi sellist, mida varem pole teha saanud.
Pärastlõunal jätkasime juba uute töötubadega: shindo venitus Kadi Männamaa juhendamisel ja söögi tegemise töötuba Aire Tammsaare eestvedamisel. Kuna elutempo on kõigil kiire, sai shindo juhendaja laagrisse kutsutud just noorte enda ettepanekul, et saaks natuke teadmisi, kuidas lõõgastuda ja pingeid natukenegi maha võtta. Mida suuremad tüdrukud, seda rohkem see neile meeldis.
Õhtul vaatasime Eesti Laul 2018 esimest poolfinaali ja tegime ennustusvõistluse. Tüdrukud aga katsid Rootsi laua omatehtud toitudega, kasutades etiketiloengus saadud teadmisi.
Laagri kirbukas ehk vanemalt nooremale
Iga tüdruk võis laagrisse kaasa võtta endale väikseks jäänud korralikke riideid, jalanõusid ja aksessuaare. Nii tekkis vilka vahetus­tegevusega nurgake, kust igaüks endale midagi meele­pärast leidis. Ainuke tingimus seejuures, et kõik on tasuta. Loomulikult jääb kirbukast alati ka midagi üle ning need esemed oleme koostöös endise Hiiu valla sotsiaalosakonnaga annetanud heategevuseks.
Seekord lisasime kirbukale natuke põnevust ja kuulutasime välja moedemonstratsiooni. Iga rühm pidi laupäevaseks meelelahutusõhtuks välja panema viiest komplektist koosneva oma­loomingulise kollektsiooni, seda tutvustama ja esitlema. Kui lähteülesannet kuuldes ei olnud kuulda väga suuri ovatsioone, siis lõpptulemus sai väga tore ja meeleolukas ning kõik said ülesandega suurepäraselt hakkama.
Laagri viimasel päeval oli veel kaks töötuba: Viiri Laupä loeng-praktikum küünte hooldusest ja modelleerimisest ning veel üks tantsutrenn. Kui need läbi, oligi aeg anda kätte laagritunnistused, koristada laagrikodu, asjad pakkida ja bussile minna.
Tüdrukutelt kuulsin vaid positiivset tagasisidet: töötoad olid huvitavad ja pakkusid palju uusi emotsioone ja teadmisi, öeldi isegi, et see oli üldse kõige lahedam laager, mis siiani olnud!
See on ju ainult kiitus treeneritele ja töötubade läbiviijatele – aitäh Teile! Suur kummardus Emmaste koolile, kokk Evelynile, toetavatele lapsevanematele ja vilistlastele, kes laagri organiseerimisel ja läbiviimisel abiks olid, näksimist küpsetasid ja igal muul viisil kaasa aitasid. Laagri toimumist toetas kohaliku omaalgatuse programm.

Tiina Kaev
Tt-stuudio õpetaja

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...