Jälgi meid

UUDISED

Toetuste kogumine rannarootslaste küla jaoks jätkub

Foto: Sofia Hoas. Olukord Gammalsvenskbys vaid halveneb.

Hiiumaa valla kontole on jätkuvalt oodatud annetused Gammal­svenskby nimelise küla toetuseks Ukrainas, kus elavad siit läinud rannarootslaste järeltulijad. Seni on hiidlastelt nende toetuseks laekunud 424 eurot. Hergo Tasuja sõnul on Hiiumaal kavas teha koostööd Gotlandi saarel tegutseva organisatsiooniga, kes on külla korduvalt abipakke toimetanud.
Reigi rannarootslaste järeltulija Sofia Hoas, kes on üks humanitaar­abi koordineerijaist Gotlandi saarel, on 14. märtsil kirjutanud, et olukord Gammal­svenskbys halveneb päev-päevalt, sest vene väed pommitavad jätkuvalt jõe vastaskaldalt kodude, autode ja inimeste pihta. Küla­elanikud on hakanud lahkuma, kuid sinna on jäänud 500 inimest, kes ei soovi või ei saa lahkuda. Rootslased on toimetanud seal­viibijaile toitu ja kodude kütmiseks briketti.

Veel lugemist:

GALERIID

Nädalalvahetusel peetaval Avataud Talude päevadel võõrustab Hiiumaal huvilisi mitu majapidamist. 

GALERIID

Hiiu Folgi pidulikule lipuheiskamisele reedel järgnes kontsert, kus astusid lavale Eesti Keeled koos Mari Jürjensi  ja Vaiko Eplikuga. 19. korda toimuv pärimusmuusika festival kestab...

SPORT

Eelmisel nädalavahetusel Saaremaal sõidetud Kihelkonna rahvaralli võitsid absoluutarvestuses Hiiumaa rallipaar Robin Pruul ja Rein Tikka. Neile kuulus ka 4WD klassivõit. Poodiumile jõudis ka J18...

SPORT

Tugeva tuulega peetud Tallinn-Kärdla ja Kärdla ringi järel tõusis ORC III grupis liidrikohale jahtklubi Dago Bellatrix Rauno Pielbergi meeskonnaga.