Connect with us

Uudised

Tavapäraseid lõpuaktusi koolides ei tule

| Hiiu Leht
Kuigi eriolukord lõppes, ei toimu üheski Hiiumaa koolis traditsioonilist lõpupidu – väike kokkusaamine õues on parim, mida koolid lubada saavad.
Kärdla põhikooli kooliaasta lõpetamine toimub 9. juunil interneti vahendusel ja lõpu­klasside õpilased saavad lõputunnistused kätte 17. juunil.
Kooli direktor Margit Kagadze ütles reedel, et 9. klasside lõpuaktuse puhul võib tulla kaalumisele kutsetega ja väiksema seltskonnaga kokkusaamise korraldamine õues või kooli võimlas.
Kuna piiranguid on leevendatud, on kooli lõpuaktusega seonduv arutelu laiendatud juhtkonnaga plaanis järgmisel nädalal.
Direktor märkis, et 15. mai seisuga kooliaasta lõpetamises muudatusi kindlasti ei tule. Samas loodab ta, et juba mai lõpus on lisainfot nii terviseametilt kui ka valitsuselt.
“Päris tavapärast avatud lõpuaktust ei tule, kuid kas saame pered koos õpilastega kutsuda pidulikule sündmusele korraga või väiksemate gruppidena, veel selgub,” ütles Kagadze.
Emmaste põhikooli huvijuht Marys Suislepp ütles, et nad plaanivad 9. klassi lõpuaktuse pidada 13. juunil vabas õhus, lähtudes sel hetkel kehtivatest piirangutest ja ohutusreeglitest. Täpsemad detailid on tema sõnul veel selgumisel.
Palade põhikoolis lõppeb 1.–8. klassi õppetöö aktusega, mis toimub video­ülekandena, 9. juunil, 9. klassi lõpuaktusest, mis peetakse 10. juunil kooli terrassil, saavad aga osa ainult lõpetajad koos lapsevanematega.
Ka Suuremõisa kooli lõpu­aktus toimub videoüle­kandena 9. juunil. Kohapeal saavad sellest osa vaid 6. klassi lõpetajad koos lapse­vanematega.
Hiiumaa gümnaasiumi õppejuht Maris Nõmmik-Kärtner ütles, et ei saa veel täpset vastust lõpuaktuse kohta anda. “Teema on arutamisel ja kaalume erinevaid võimalusi, ilmselt aktus toimub juuli alguses,” märkis Nõmmik-Kärtner.
Lõpuetendus sügisel
Kuna sel aastal lõpetab terve hulk tantsijaid Tiina Kaevu tantsustuudio ja ka gümnaasiumi, oli seda kavas tähistada uhke etendusega.
“Meil oli ju plaanis etendus tüdrukute lõpetamiseks lavale tuua, aga kaks nädalat enne esietendust tühistati meie plaanid,” rääkis Kaev Tt-stuudio lõpuetenduse luhtunud paanidest.
Nüüdseks on tantsu­õpetaja pidanud tüdrukutega veebikoosoleku, kus oma võimalusi kaaluti ja üksmeelselt otsustati, et etendust ära ei jäeta, vaid see tuuakse lavale hiljem.
“Suur töö on tehtud ja etendust on nii väga oodatud,” selgitas Kaev. “Samuti ei soovinud me teha poolikut varianti millalgi suvel, kui lapsed suuremalt jaolt puhkavad.”
Lõpuks otsustasid Tt-stuudio lõpetajad koos juhendajaga, et vaatavad vapralt silma takistustele, mis neid juba teadaolevalt ees ootavad, kui etenduse solistid alustavad uut eluetappi kuskil teises Eestimaa linnas. Üheskoos antakse parim, et etendus tuua lavale novembrikuus, kui stuudio ühtlasi ka oma
15. sünnipäeva tähistab. Kui varem oli 28. novembril kavas Tt-stuudio sünnipäeva­kontsert, siis nüüd korraldatakse terve sünnipäevanädal ja publikuni tuuakse ka lõpuetendus.
Prooviperiood kui väljakutse
Kuidas prooviperiood välja hakkab nägema, Kaev veel ei tea. “Eks see saab olema väljakutse nii tantsijatele kui õpetajale,” tõdes ta.
Trenne tuleb ilmselt teha nii nädalavahetustel Hiiumaal, kui tantsijad saavad koju tulla, samuti tuleb leida harjutusruum Tallinnas, et ka õpetaja saaks mõnel nädalavahetusel seal kõik tantsijad kokku võtta.
“Praegu, kui meid kammitsevad piirangud ja ettekirjutused, tähistame seda ilmselt omakeskis lõkketule ääres meenutades, lugusid rääkides, naerdes… Tundes kõigi meie emotsionaalseid ise­loomusid, siis ilmselt ei puudu ka pisarad, olgu need siis põhjustatud rõõmust, heldimusest, kurbusest, naerust või juba igatsusest,” kinnitas Tiina Kaev, et tantsijatega omakeskis ei jää lõpupidu pidamata ka kevadel.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...