Veebruari alguses saabunud soojad ja vesised ilmad sulatavad õhemaks talve jooksul veekogudele tekkinud jääkihti, mistõttu tasub enne jääle minekut veenduda selle ohutuses.
“Veebruar on alanud üsna soojalt ning ilmaprognoosid lubavad plusskraadide jätkumist ka lähiajal. See aga tähendab, et veekogusid kaanetanud jääkiht hakkab sulama ning jääle minek võib olla ohtlik,” selgitas Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.
Jääkattele tasub minna siis, kui selle paksus on vähemalt 10 sentimeetrit. Jääle minnes peavad kaasas olema ohutusvahendid, ka siis, kui jää paksus on lubatud 10 cm, sest ühe veekogu piires võivad jääolud tugevalt varieeruda. Mida kiirevoolulisem veekogu, seda ebaühtlasem on jää.
Läbi jää vajudes peab inimene arvestama, et jääaluse vee temperatuur on kõigest paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab täiskasvanud inimene vastu maksimaalselt 10 minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga vees teadvuse veelgi varem.
Veel lugemist:
TRANSPORT
TERVIS
PÄÄSTE
TRANSPORT
Mõni aeg tagasi postitas vedaja, TS Laevad oma sotsiaalmeedia kontole pildi, kuidas parvlaev Piret täitis jäämurdja rolli ja aitas kaubalaeva läbi jää Virtsu sadamasse...