3. jaanuari hilisõhtul kutsuti päästjad Luguse külla. Helistaja sõnul oli elamu ühest pistikupesast kuulda särinat ja näha sädemeid. Kohale sõitnud päästjad suitsu ei tuvastanud, võtsid elektrikilbist kaitsme välja ning palusid kohale kutsuda elektriku, kes süsteemi üle kontrollib.
Päästjad paluvad traagiliselt lõppevate tulekahjude vältimiseks inimestel kontrollida, kas nende kodune elektrisüsteem on ohutu.
Päästeameti töötaja Berit-Helena Lamp ütles, et lõplikku tekkepõhjuste ülevaadet kogu aastast veel koos ei ole, aga laias laastus on tekkepõhjused ikka aastast aastasse samad. „Hukkunuga lõppevad tulekahjud saavad alguse hooletust suitsetamisest, lahtise tule kasutamisest või elektrist,“ ütles ta. Elektrist alguse saanud tulekahjude puhul on põhjuseks vananenud elektrisüsteemid/seadmed või rikked.
Kokku oli eelmisel aastal eluhoonetes 546 tulekahju ja päästeameti andmetel on trend jätkuvalt vähenemise suunas. Võrdluseks, et 2021. aastal oli 585 eluhoone tulekahju, 2020. aastal 591, 2019. aastal 661 ning 2018. aastal 732 eluhoone tulekahju.
Veel lugemist:
UUDISED
Eile pidasid Hiiumaal Laasi jahipiirkonnas jahti kohalikud kütid koos Tartu jahimeestega.
ISETEGEMINE
Vineeri ajalugu Eestis on pikk ja väärikas, oli ju Lutheri tehas omal ajal vineeri tootmises maailmanimi. Hiiumaal väärindatakse vineeri omamoodi – triibuliselt. Triibuvineeri loonud...
UUDISED
Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia pälvis tänavu Alice Mikk, kes kaitses kevadel oma magistritööd TalTech majandusanalüüsi erialal teemal „Tööjõumaksudest kõrvalehoidumist ennustavad tegurid ettevõtte...
UUDISED
Pärnu Maakohus lõpetas Luidja metsavarguse järel algatatud kriminaalmenetluse oportuniteediga avaliku huvi puudumisel, volituse võltsija jättis aga kohtusse tulemata.