Jälgi meid

UUDISED

Narva tanki taotlev Tähiste ootab riigi sekkumist

Postimees kirjutab, et Narva linnapea Katri Raik ei ole nõus Narva tankimonumenti üle andma Hiiumaa militaar­muuseumile, kes vastava taotluse esitas. Tahkunas asuva militaarmuuseumi juht Ain Tähiste on enda sõnul saanud enda taotlusele juba mitu vastukaja. Üks transpordi- ja logistikaettevõte pakub, et nemad korraldaksid tanki maha­tõstmise ja transpordi Hiiumaale oma kulu ja kirjadega.
Raik ütles muuhulgas Posti­mehele: “Mina olen oma vastused ammu öelnud, mul pole midagi lisada. Ma ei taha selles diskusioonis aktiivselt osaleda. Kohalik omavalitsus on oma seisukoha öelnud. Kui riigil on teine seisukoht, siis ma palun riigil tegutseda. Me oleme oma inimeste seisukohta väljendanud ja oma inimeste seisukoha esitamine ongi mu meelest kohaliku omavalitsuse ülesanne.”
Nii nagu linnapea Raik ootab riigilt tegutsemist, jagus Tähistelgi riigile kriitikat. “Riik meil igaks juhuks vaikib. Mulle näib, et siin on puudu Eesti-tasemel otsustusest. Lätis näiteks on riiklikul tasemel vastav otsus tehtud.”
Ain Tähiste saatis taotluse tuua Narvas asuv monument “Tank T-34” Hiiumaale Tahkuna militaarmuuseumi eksponaadiks, esmalt kaitseministeeriumile ja siis Narva linnavalitsusele, kellele punamonument kuulub.

Toimetaja HARDA ROOSNA

Veel lugemist: