Jälgi meid

UUDISED

MUUTUSTE AASTA | Kaluritele tuleb uus aasta muutustega

Foto: Tuuli Tammla.
23. novembri Vabariigi Valitsuse istungil kiideti heaks ridamisi muudatusi kalapüügieeskirjas, mis hakkavad kehtima uuest aastast ja ei jäta puutumata ka Hiiumaa kalureid.

Vast suurim ja olulisim neist on ahvena alammõõdu tõstmine 19 cm täispikkuselt 21 cm-le. Sügisel päevakorral olnud ahvena kaitsemeetmete paketist on alammõõdu tõstmine esialgu ainuke, mida rakendatakse. Piirang on vastus tunamullu üleval olnud toonase Keskkonnaministeeriumi plaanile, vähendada rannakalurite ajaloolisi püügivõimalusi 10–15%, mille osas arvasid kalurid, et varusid peaks kaitsma konkreetsete ja suunatud meetmetega. Ettevaatavalt seatakse kalapüügieeskirja muudatusega ahvenale kaaspüügimäär, juhuks kui kunagi peaks kehtestatama ahvena kudeaegne püügikeeluaeg.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!