Koolinoorte mälumängu meistrivõistluste 14. hooaeg püstitas osalejaterekordi – maakondlikus eelvoorus osales koguni 24 võistkonda. Ka punktiskoorid olid kõrgemad kui kunagi enne.
Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistlustel toimusid maakondlikud eelvoorud kolmapäeval. Emmaste põhikooli saali kogunes rekordiliselt palju võistkondasid – koguni 24 neljaliikmelist tiimi ehk 9 rohkem kui eelmisel aastal. Kokku ragistas ajusid poolesajale küsimusele õigeid vastuseid otsides 96 kooliõpilast. Rõõmustada võib ka selle üle, et kvaliteet kvantiteedi arvelt ei kannatanud.
Gümnaasiumiastmes oli konkureerimas üheksa nelikut ning kogu mängu juhtohje hoidnud Uminohito ehk Peeter Valdman, Saara Kattel, Kaija Kokkota ja Anna Maria Altmäe kogusid 63 punkti sajast võimalikust. Vaid kolme silma kaugusele jäi kvartett Mattias Malk, Julius Mänd, August Mänd ja Edgar Liiber ehk TDI.
Nii kõrgeid skoore ei ole Hiiumaa eelvoorudes varem saavutatud. Paremad kooslused on seni suutnud ületada poolesaja punkti piiri, ent üldjuhul kogub võitja 35–40 punkti. 60 ja rohkem punkti tähendab väga kõrget kohta ka riiklikus edetabelis. Lehe trükkiminekuks ei olnud kogu tabel veel kokku saanud, ent ilmselt tähendab see paarisaja tiimi seas kohta esikümnes.
Kolmas oli gümnaasiumiastmes Dropsid ehk Marion Demus, Marii Vispel, Emili Kuuse ja Taaniel Palmiste 48 punktiga. Meie maakonna omapäraks on, et kõik selle vanusegrupi tiimid pärinevad ühest koolist, riigigümnaasiumist.
Põhikoolivõistkondasid oli kohal lausa 15. Neist edukaimaks osutus Emmaste põhikooli esindus Johannes Markus Altmäe, Oleander Saar, Kristjan Ugam ja Salme Vesingi, kes kogusid 46 punkti. Suurima seltskonnaga tuli põhikoolidest kohale Käina kool, kelle 9. klassi I võistkond Rein Reinu, Mia-Maria Meldorf,
Luisa Jõpiselg ja Maria Jõpiselg oli 42 silmaga teine. Parim Kärdla põhikooli tiim Kärdla Piim ehk Sofia Apri, Indrek Nõulik, Grete-Eliise Kubja, Vaiko-Jan Kibus, kogus 38 punkti ja oli sellega kolmas.
Emakeeleõpetaja Tiiu Heldema, kes ka ise mälumängu mängib, ütles, et suur osalejate arv üllatas teda. “Samas näitasid noored ise üles huvi mängus osalemiseks,” selgitas Kärdla noori saatnud õpetaja, et mitte tema ei ajanud õpilasi välja, vaid initsiatiiv tuli nende poolt.
Mälumängu populaarsuse põhjuseid on ilmselt mitu. Koolinoorte sarjas on hiidlased juba aastaid osalenud. Gümnaasiuminoored on saanud karastust ka Kärdla mälumängus ja hakkajamad osalenud isegi omavalitsustevahelises sarjas Maakilb. Lisaks osaletakse aktiivselt Facebooki mälumängugrupis toimuval mängul.
Eriti tänapäevasel nutiajastul, kus info on sõrmeliigutuse kaugusel ja pole vajadust seda n-ö pähe õppida, on meeldiv tõdeda, et noored väärtustavad teadmisi ja neil on lai silmaring.
Maakondlike eelvoorude parimad kutsutakse kevadisse finaalmängu. Traditsiooniliselt toimub see Viimsi koolis ja seekord 2. aprillil. Lisaks iga maakonna ja Tallinna linna eelvooru võitnud põhi- ja keskkooli tiimile pääseb finaali ka vähemalt 18 üleeestilises punktiarvestuses paremat tiimi.