Jälgi meid

Krimi

Lumi ja libedus põhjustasid kaks liiklusõnnetust

Möödunud nädalal oli koolilastel põhjust rõõmustada, täpselt vaheajaks sadas maha lumi ning pakkus võimaluse talverõõme nautida. Palukülas oli hulganisti talvest viimase võtjaid veel laupäevalgi, kui väljas juba vihma sadas.
Samas valmistasid ootamatult kehvaks muutunud teeolud meelehärmi ja peavalu autojuhtidele. Kärdla politsei­jaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et politsei sai eelmisel nädalal teate kahest liiklusõnnetusest Hiiumaal, mille põhjustena tõid sõidukijuhid välja lumised ja libedad teed. Esimene neist leidis aset 26. veebruari õhtupoolikul, kui Niidikülas vajus lumiselt teepervelt kraavi sõiduauto Range Rover. Päästjad aitasid sõiduki tagasi teele ja see jätkas sõitu.
Teine liiklusõnnetus leidis aset 27. veebruari pärastlõunal, kui kokku põrkasid sõiduautod Mazda ja Peugeot. Peugeot juht tunnistas oma süüd ja põhjendas juhtunut kehva ilmaga, mistõttu ta ei märganud peateel liikunud Mazdat. Kummaski õnnetuses inimesed viga ei saanud, teise juhtumiga tegeleb edasi liikluskindlustus.
Raudsepp juhib tähelepanu, et teed võivad olla libedad ja seetõttu tuleks liikluses olla tähelepanelik, valida teeoludele vastav sõidukiirus ja hoida eesliiklejaga piisavat pikivahet, et jätta ümbruses toimuvale reageerimiseks aega. Samuti palub ta vältida järske manöövreid ja mööda­sõite. “Tahame, et kõik liiklejad jõuaksid turvaliselt oma sihtkohta ja seetõttu palume liikluses üksteisega arvestada ja üksteist hoida,” soovis Moonika Raudsepp.

Veel lugemist:

Uudised

See sõiduauto libises Kõpu kandis maanteekraavi 2. jaanuaril. Õnneks oli kraav madal ja sõbrad kohe appi tõtanud. Meie auto juht peatus ja küsis, kas...