Jälgi meid

JUHTKIRI

Loome moodi

Piret Eesmaa.
Juuli algul sadamasse paigaldatud moodulhotell on külvanud paksu pahandust ning olukord jõudmas kulminatsiooni. Äsja laekunud keskkonnaameti seisukoht on, et konteinerid tuleb teisaldada.

Õudusunenägu,” ütleb ettevõtja. Lubamatu,” arvavad poliitikud. Ja mõlemal on õigus. Õnneks on kõik elus,” ohkavad need, kes tahaksid, et kõik oleks hästi ja keegi ei riidleks.

Aga hästi enam midagi olema ei hakka. Nüüd edasi saab kindlasti keegi haiget, sest kõik mõistavad, et seda olukorda poleks tohtinud tekkida ja kõik teavad, et keegi peab vastutama. Mis tõenäoliselt tähendab seda, et keegi lendab. Või astub tagasi. Ja kõik vaatavad, sest mis iganes otsus nüüd sünnib, loome moodi käitumiseks tulevikus.

Võibolla on meil tulevikus uus detailplaneering, millega lubatakse sadamasse majutusteenuse rajamist. Võibolla muutub tänase olukorra pärast tulevikus kõik hoopis teistsuguseks. Aga praegu ei ole tulevik ja praegu peab vastutama keegi praeguste reeglite järgi. See koht on nüüd käes.

Veel lugemist:

SPORT

Eelmisel nädalavahetusel Saaremaal sõidetud Kihelkonna rahvaralli võitsid absoluutarvestuses Hiiumaa rallipaar Robin Pruul ja Rein Tikka. Neile kuulus ka 4WD klassivõit. Poodiumile jõudis ka J18...

SPORT

Tugeva tuulega peetud Tallinn-Kärdla ja Kärdla ringi järel tõusis ORC III grupis liidrikohale jahtklubi Dago Bellatrix Rauno Pielbergi meeskonnaga.

METSAKÖÖK

Tugevate lihakate, värvuselt rohekas-siniste, justkui pitsina käharasse keerdunud lehtedega merikapsas on üks ütlemata vahva metsik kapsaline, kes silmailule lisaks ka maitsemeeli rõõmustab! Õitsedes täituvad...

GALERIID

Neljapäeva õhtul valitses Kärdla sadamas melu, sest kolmapäeva õhtul ja ööl saabunud sajad purjetajad võtsid päeval mõõtu Tareste lahel ning õhtul puhati Kärdlas.