Jälgi meid

PÄÄSTE

Kulupõleng nõudis Pärnumaal ohvri

Pühapäeval kella nelja paiku sai häirekeskus teate, et Tori vallas Selja külas on heinamaal põlenud kulu, põlengukoha avastanud naaber leidis sündmuskohalt hukkunud 1926. aastal sündinud põletushaavu saanud naise. Põleng oli selleks hetkeks kustunud ja päästjate abi ei vajatud. Surnukeha saadeti lahangule.
Kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud, sest kulutuli on hävitav ja ohtlik – kulu põletamise käigus on süttinud metsad, see on maha põletanud hooneid ja seeläbi hukkunud inimesi.
Paljud kulupõlengud on alguse saanud lõkkest, mis on tehtud puhastamata pinnasele, lõkkekoht on jäetud ümbrit­semata mittepõleva materjaliga või on lõke tehtud liiga tugeva tuulega. Kindlasti peavad lõkkekohas olema esmased kustutusvahendid ja lõket ei tohi jätta järelevalveta. Kulupõlengute põhjustajaks on ka inimeste hooletus – niitmata jäetud hein, kuluheinale mahavisatud suitsukoni, puruks löödud pudelid. Ka ATV-ga mööda kuiva põldu kihutamine võib lõppeda traagiliselt.
Päästeamet teatas, et pühapäeva hommikuse seisuga on tänavu olnud juba 70 metsa- ja maastikutulekahju. Rohkem kui pooled neist ehk siis 44 juhtusid sel nädalavahetusel, laupäeval-pühapäeval.
Varasematel aastatel on metsa/maastikutulekahjude arv olnud langevas trendis – 2010. aastal registreeriti 1737 metsa/maastikutulekahju, 2011. aastal 1396 ja 2012 aastal 790.

Veel lugemist:

PÄÄSTE

Esmaspäeval, 9. mail kella poole nelja paiku peale lõunat anti häirekeskusele teada, et Harju külas oli puhkenud kulupõleng. 40 ruutmeetri suuruse maastikupõlengu kustutasid Emmaste...

PÄÄSTE

Esmaspäeva, 1.aprilli keskpäeva paiku teatati häirekeskusele kulupõlengust Emmaste vallas Hindu külas. Tõenäoliselt hooletult maha visatud suitsukonist süttis põlema umbes 300 ruutmeetrit kulu. Päästjate saabudes...

PÄÄSTE

Laupäeval, 30. märtsil kella kahe ajal päeval teatati häirekeskusele kulupõlengust Valipe külas. Lõkke tegemisest süttinud kulu põles ümber elumaja umbes 600 ruutmeetri suurusel alal....